Lekkoatletyczny mecz nadziei olimpijskich U20

17:12, 22.09.2020 fp

Reprezentacja Polski do lat U20 wzięła udział w Turnieju Nadziei Olimpijskich "Międzynarodowy mecz U20 Polska-Czechy", który odbył się na stadionie im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu. Reprezentacje wystawiły po trzech zawodników, ostatecznie biało-czerwoni wygrali ze swoimi rówieśnikami z Czech 465:329. Udział w tym zwycięstwie miał też trener Gwardii Roman Marciniak, który odpowiadał za start naszych sprinterek w biegu na 100 i 200 m oraz sztafetę 4x100 m.

Zawodniczki nie zawiodły szkoleniowca i pierwsze miejsce w biegu na 100 m zajęła Alicja Struzik z Mielca. Na trzecim i czwartym uplasowały się pozostałe nasze reprezentantki.

W biegu na 200 m Marta Zimna z Wrześni była druga, tuż za Czeszką. Polki w tym biegu zajęły również trzecie i czwarte miejsce. W sztafecie 4x100m wygrały koleżankami z Czech wynikiem 45.55 sek. (był to rezultat lepszy od minimum na mistrzostwa świata, które miały odbyć się w lipcu w Nairobi w Kenii).