Udane przełaje gwardzistek na koniec sezonu

07:49, 30.11.2020 Jerzy Żyliński Aktualizacja: 07:53, 30.11.2020

Ostatnimi zawodami w tym roku były rozegrane w Kwidzynie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych w kategorii seniorów, młodzieżowców U 23, juniorów U20 i juniorów młodszych U18 . Bardzo dobrze zaprezentowały się biegaczki pilskiej Gwardii, podopieczne trenera Jarosława Chwałka, potwierdzając swoją przynależność do czołowych zawodniczek w naszym kraju.

Najwyższe 12. miejsce zajęła Martyna Wyroślak w biegu na 4000 m U20 . Po słabszych tegorocznych startach na bieżni spowodowanych problemami zdrowotnymi, tym startem sprawiła bardzo miłą niespodziankę pokazując, że można wyjść obronną ręką z wydawałoby się beznadziejnej sytuacji.

Nie zawiodły młode "przeszkodówki" (na MPJMł w biegu na 1500 m z przeszkodami zajęły 6 i 7 miejsce): Karolina Klimczak w biegu na 2000 m U18 zajęła 14miejsce , a Justyna Kurasz w biegu na 3000 m U18 była 19. Dziewczyny zdobyły do tegorocznego dorobku klubu kolejne 8 punktów. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że z dorobkiem 90 punktów - po rocznej przerwie - Gwardia ponownie będzie najlepszym klubem z Powiatu Pilskiego i Miasta Piły w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego za rok 2020.