Zamknij
REKLAMA

To był udany sezon dla lekkoatletów Gwdy

14:34, 18.12.2020 | Zbigniew Łapacz, PLKS Gwda Piła
Skomentuj fot. Gwda Piła
REKLAMA

Lekkoatleci PLKS "Gwda" Piła udanymi występami  w Przełajowych Mistrzostwach Polski w Kwidzyniu zakończyli sezon sportowy. Przyszedł zatem czas na krótkie jego podsumowanie.

Mimo trudności związanych z pandemią, sezon okazał się bardziej udany od poprzedniego. Zawodnicy "Gwdy" wywalczyli 87,5 pkt. w ogólnopolskim współzawodnictwie sportu młodzieżowego, zajmując drugie miejsce w regionie pilskim w odniesieniu do wszystkich dyscyplin sportu. Imponujący był zwłaszcza dorobek medalowy. Łącznie w imprezach szczebla ogólnopolskiego i wojewódzkiego zdobyli 92 medale, w tym 40 złotych, 30 srebrnych i 22 brązowe. Sklasyfikowanych na koniec sezonu było 44 zawodników, w tym 2 z kl. I, 3 z kl. II, 6 z kl. III.

Dużym sukcesem klubu było zajęcie III miejsca w punktacji drużynowej w Przełajowych Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w Stargardzie oraz IX miejsce na ponad 100 sklasyfikowanych w Mistrzostwach Polski LZS w Ciechanowie.

Tradycyjnie już lekkoatleci "Gwdy" w ramach Zrzeszenia LZS skutecznie reprezentowali Piłę w cyklu mistrzowskich imprez o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Klub jak co roku był organizatorem dużej wojewódzkiej imprezy -.Mistrzostw Wielkopolski Zrzeszenia LZS w kategorii juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Ponadto w trakcie sezonu na stadionie pilskiego MOSiR-u klub zorganizował Ogólnopolski Miting Lekkoatletyczny i Regionalne Zawody Lekkoatletyka dla Każdego Nestle Cup.

Najlepszymi lekkoatletami PLKS "Gwda" w sezonie 2020 byli: Agata Trzaskalska - czołowa polska siedmioboistka, piąta na Mistrzostwach Polski Seniorek w Łodzi; Rozalia Gapska - piąta na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegu na 10.000 m w Karpaczu; Mikołaj Czechowicz - szósty na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w biegu na 2000 prz w Radomiu i dwunasty w Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Kwidzyniu; Jacek Włodarczak - szósty w skoku w dal podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Radomiu; Zuzanna Doroba - dwukrotna zwyciężczyni  w Międzywojewódzkich  Mistrzostwach Młodzików na 600 m w Poznaniu i w przełajach w Stargardzie, druga w Ogólnopolskich Finałach LDK na 600 m we Włocławku; Hanna Krajewska - czwarta w chodzie na 20 km i piąta na 10 km  w Mistrzostwach Polski Juniorów w Warszawie i Radomiu; Marcin Król - ósmy w skoku wzwyż na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Radomiu; Mikołaj Szarejko - finalista Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w biegu na 400 m ppł w Radomiu i mistrz Polski Zrzeszenia LZS w sztafecie 4x100 m w Ciechanowie; Sandra Szpott - aktualnie studiująca w Stanach Zjednoczonych, akademicka mistrzyni stanu Texas w Przełajach w Huston, w przeszłości wielokrotna medalistka mistrzostw Polski; Kacper Rospłoch - drugi na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w rzucie dyskiem w Poznaniu; Norbert Śliwiński - dwukrotny finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 2000 m prz w Radomiu i biegu przełajowym w Kwidzynie; Piotr Rozmiarek - drugi w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w skoku wzwyż w Poznaniu i drugi w Ogólnopolskich Finałach LDK w skoku wzwyż we Włocławku; Oliwer Kamiński - pierwszy w Mistrzostwach Wielkopolski LZS na 600 m w Żerkowie.

Grupę tę uzupełniają utalentowani zawodnicy, często już medaliści imprez  w swoich kategoriach wiekowych: Dawid Hajduk, Natalia Szarejko, Jakub Wachowiak, Marta Klupś, Paweł i Piotr Konek, Mikołaj Macios, Kacper Derlatka, Jan Gański, Piotr Barańczyk, Aleksandra Astapczyk, bracia Gabriel i Tymoteusz Dobber, Oskar Sobierajski, Julia Wałczacka, Agata Łańska, Zuzanna Musiał, Hubert Margowski, Katarzyna Kaczmarek.

Realizacja sportowych celów w sezonie 2020 była możliwa dzięki dofinansowaniu, jakie klub otrzymał z Gminy Piła, Powiatu Pilskiego i spółki "Gwda" w Pile.

(Zbigniew Łapacz, PLKS Gwda Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA