Julka skoczyła w sezon z brązowym medalem

15:50, 16.02.2021 fp Aktualizacja: 15:54, 16.02.2021

Julia Witkowska wywalczyła pierwszy w tym roku medal dla lekkoatletów pilskiej Gwardii.

W Toruniu podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów U-20 i U-8 Julia Witkowska w kategorii juniorów młodszych U-18 zdobyła brązowy medal w trójskoku z najlepszym w tym roku wynikiem 11,40 m. Trenerem Julki jest Jarosław Chwałek.

Trójskok jest jedną z tych konkurencji, w których zawodnicy Gwardii Piła zdobywają najwięcej medali. W przeszłości na mistrzostwa Polski czyniły to Magdalena Bachmatiuk, Julia Prochowska, Monika Wojnowska czy Justyna Kowalska. Cieszy też fakt, że obok utytułowanych zawodniczek, jak Klaudia Adamek czy Susana Lachele, do grona medalistek dołączają młodsze lekkoatletki.

W Toruniu wystąpiła jeszcze gwardzistka Karolina Klimczak, specjalizująca się w biegach przeszkodowych. Tym razem w biegu na 1500 m w kategorii U-20 z wynikiem 5:00,14 zajęła 10. miejsce.