Zamknij

Miłosz Bogucki mistrzem Wielkopolski w kat. 70 kg

08:08, 08.03.2021 fp Aktualizacja: 08:18, 08.03.2021
Skomentuj

W Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski kadetów w boksie. W turnieju wystąpiło trzech zawodników pilskich Sportów Walki.

Najlepiej wypadł Miłosz Bogucki, który po dwóch pewnych zwycięstwach został mistrzem Wielkopolski w kategorii 70 kg i awansował do kolejnego turnieju, w którym zawodnicy z Wielkopolski i Dolnego Śląska będą walczyli o awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Trzecie miejsce i brązowy medal zdobył Maciej Różyło, który w półfinale uległ ubiegłorocznemu Mistrzowi Polski Natanowi Kierzkowi z Gostynia.

Na etapie eliminacji z zawodów odpadł Kacper Kowalski.

W tym samym czasie w Spale dwóch zawodników Sportów Walki przebywało na zgrupowaniu kadry narodowej seniorów K1. Dawid Siek i Piotr Woźniak przygotowują się do mistrzostw Polski pro-am w K1, które już za trzy tygodnie odbędą się w Nowej Soli.

Kolejna reprezentantka pilskiego klubu Julianna Rutkowska w weekend wzięła udział w bokserskim turnieju w Karlinie, gdzie stoczyła niepunktowaną walkę z Wiktorią Pomorską z klubu Spartakus Szczecin.