Zamknij
REKLAMA

W Pile odbędą się piłkarskie mistrzostwa północnej Wielkopolski

11:36, 04.05.2021 | UMWW
Skomentuj fot. UMWW
REKLAMA

W Pile odbędą się piłkarskie mistrzostwa północnej Wielkopolski

Na Orliku przy Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile podpisano umowy pomiędzy samorządem województwa wielkopolskiego a Stowarzyszeniem Orlik Piła na dofinansowanie dwóch imprez sportowych: Finału Mistrzów Północnej Wielkopolski oraz Finału Dziecięcych Mistrzostw Północnej Wielkopolski.

Całkowita kwota dofinansowania udzielonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego wynosi 21.362 zł (11.240 zł na Finał Mistrzów Północnej Wielkopolski i 10.122 zł. na Finał Dziecięcych Mistrzostw Północnej Wielkopolski). W obu przypadkach wysokość dofinansowania wynosi blisko 75% kosztów zadeklarowanych przez beneficjenta. Środki przyznano w ramach dotacji celowych z budżetu samorządu województwa wielkopolskiego na dofinansowanie zadań zleconych do realizacji organizacjom prowadzącym działania pożytku publicznego.

- Jestem przekonany, że sport, zwłaszcza ten organizowany oddolnie, jest najlepszą drogą do promocji zdrowego stylu życia i propagowania zasad fair play, zwłaszcza u dzieci i młodzieży - podkreśla Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Finał Mistrzów Północnej Wielkopolski jest ukoronowaniem zmagań drużyn z Piły, Złotowa, Ujścia, Chodzieży, Jastrowia i okolicznych miejscowości północnej Wielkopolski. Odbędzie się w czerwcu 2021 roku na boisku trawiastym. Zespoły zagrają w składach "orlikowych", czyli 5 zawodników i bramkarz.

Turniej swoimi tradycjami sięga 2015 roku, czyli roku założenia Stowarzyszenia Orlik Piła. Był wtedy rozgrywany na mniejszą skalę i pod innymi nazwami (Turniej Lata, Piłkarskie Wyzwania).

Finał Dziecięcych Mistrzostw Północnej Wielkopolski - zawody dla dzieci z młodszych kategorii wiekowych - to nowa inicjatywa Orlika Piła. Po pre-eliminacjach planowana jest organizacja zmagań dla drużyn dziecięcych z północnej Wielkopolski. Będzie to kontynuacja zimowych "Turniejów Zdrowia" rozgrywanych w hali. Organizatorzy zachęcają najmłodszych piłkarzy do prowadzenia aktywnego trybu życia.

(UMWW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%