Zamknij
REKLAMA

W Skrzatuszu gorąco powitali Justynę Franieczek

12:28, 06.07.2021 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Nad jeziorem w Skrzatuszu odbył się piknik sportowo-rekreacyjny, podczas którego mieszkańcy uroczyście powitali Justynę Franieczek, utytułowaną lekkoatletkę reprezentująca na zawodach krajowych i międzynarodowych powiat pilski.

Justyna Franieczek podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Virtus 2021 w Bydgoszczy, które odbyły się w czerwcu, zdobyła dwa złote medale w biegu na 400 metrów i sztafecie 4x100 m oraz tytuł mistrzyni Świata. Kilka dni wcześniej na Mistrzostwach Europy World Para Athletics 2021 zdobyła brązowy medal w biegu na 400 m. To był pierwszy sukces zawodniczki z powiatu pilskiego na imprezie tej rangi.

Justyna Franieczek to przykład sportowca, który pokonuje wszelkie przeciwności losu. Najpierw pokonała ciężką chorobę, potem wypadek samochodowy i długą rehabilitację. Stanęła na nogi i zaczęła ciężko trenować.

Reprezentuje Klub Sportowy "Gwardia" Piła oraz sekcję sportową osób niepełnosprawnych "Start" Skrzatusz, która działa w ramach Stowarzyszenia Przyjazna Wieś. To właśnie to stowarzyszenie zorganizowało dla lekkoatletki niecodzienne powitanie. Mieszkańcy Skrzatusza i całej gminy Szydłowo przywitali Justynę niezwykle gorąco, a gratulacjom nie było końca. Podczas pikniku nie zabrakło atrakcji dla uczestników, w tym dla dzieci. Były dmuchane zamki, zabawa w pianie, festiwal kolorów, przejażdżki na kucyku, do tego liczne konkursy i występy na scenie. Dla Mistrzyni przygotowano złote konfetti, co było niezwykle widowiskowe.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego, a gratulacje w imieniu władz Powiatu Pilskiego złożył Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile. Zawodniczce towarzyszył trener Kamil Całek.

Gospodarz imprezy Janusz Drożdż, sołtys Skrzatusza i prezes Stowarzyszenia Przyjazna Wieś, dziękował mieszkańcom za gorące przyjęcie Justyny i wspólną zabawę.

- Mamy wspaniałych sportowców, z których możemy być dumni - powiedział.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%