Zamknij
REKLAMA

Podsumowano 25 lat pilskich czwartków lekkoatletycznych

23:33, 24.10.2021 | Stanisława Zielińska, społeczny dyrektor PCLa
Skomentuj fot. PTKKF
REKLAMA

W MDK "Iskra" w Pile podsumowano 25-lecie pilskich czwartków lekkoatletycznych. Uroczystość połączono z unikalną wystawą "FOTO-faktografia XXV lat".

Pierwsza ogólnopolska edycja, będąca inicjatywą Leszka Zielińskiego i Mariana Woronina, odbyła się w 1997 roku na stadionie X-lecia w Warszawie pod nazwą Czwartki Mariana Woronina. Teraz przygotowano wystawę unikatowych zdjęć z pobytów reprezentacji regionu pilskiego w Warszawie - na stadionie X-lecia oraz na stadionie AWF Warszawa i stadionie Orła, a od 2012r na stadionie AZS AWF w Łodzi. Stanisława Zielińska udokumentowała wydarzenia z wszystkich 242 meetingów z tych stadionów oraz imprez w Pile.

W uroczystości wzięli udział goście z Warszawy: Marian Woronin - wiceprezes Stowarzyszenia Sport Dzieci i Młodzieży, Bartłomiej Olesiński i Tadeusz Sajur - członkowie zarządu stowarzyszenia, starosta pilski Eligiusz Komarowski - donator meetingów, Włodzimierz Bystrzycki - przewodniczący komisji społecznej Rady Miasta Piły, wieloletni lekarz meetingów, Ignacy Krzewiński - wiceprezes LKS Gwda Piła, Roman Marciniak - trener młodzieżowej krajowej kadry sprinterek. Na uroczystość zaproszeni zostali także przedstawiciele Polskiego Komitetu Olimpijskiego z Warszawy, władze Piły i przedstawiciele pilskich mediów, jednak różne powody nie pozwoliły im uczestniczyć w spotkaniu. Do odebrania trofeów za XXV edycję zaproszeni zostali przedstawiciele szkół z Piły i powiatu pilskiego.

Za XXV edycję dla szkół powiatu pilskiego puchary i okolicznościowe dyplomy dla nauczycieli wręczyli starosta pilski Eligiusz Komarowski, Bartłomiej Olesiński w imieniu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Marian Woronin i Tadeusz Sajur w imieniu Stowarzyszenia Sport Dzieci i Młodzieży:

I miejsce dla Zespołu Szkól w Starej Łubiance, puchar odebrała dyrektor Ewa Żychlińska, okolicznościowy dyplom nauczycielka Elżbieta Szczepaniak,

II miejsce dla SP w Wyrzysku, puchar w imieniu pani dyrektor i okolicznościowy dyplom odebrała nauczycielka Donata Martenka,

III miejsce dla SP w Kosztowie i nauczycielki Oliwii Rozpłoch-Grzelak.

Za XXV edycję dla szkół miasta Piła puchary i okolicznościowe dyplomy dla nauczycieli wręczyli radny miejski Włodzimierz Bystrzycki oraz goście z Warszawy:

I miejsce dla SP nr 1 w Pile, puchar odebrała dyrektor Marzenna Urbaniak, a okolicznościowy dyplom nauczycielka Magdalena Mankiewicz,

II miejsce dla SP nr 7 w Pile, puchar odebrała dyrektor Beata Szymańska, a okolicznościowy dyplom nauczycielka Małgorzata Wasilewska,

III miejsce dla SP nr 3 w Pile i nauczycielki Marianny Rysiewskiej.

Za 25 lat współpracy w realizacji pilskich czwartków lekkoatletycznych - na wniosek Pilskiego TKKF - Polski Komitet Olimpijski przyznał Elżbiecie Szczepaniak z ZS w Starej Łubiance srebrny medal za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego. Elżbieta Szczepaniak wykazuje się wytrwałością i zaangażowaniem w prowadzeniu sportowym dzieci z małych miejscowości, odkrywa w podopiecznych talenty sportowe i zachęca do aktywnego uczestniczenia w czwartkowych zawodach. Dzieci odnoszą sukcesy lokalne i na arenie krajowej i w tej formie spełniają swoje marzenia o sukcesach w rywalizacji z rówieśnikami. Medal wręczyli Marian Woronin, Bartłomiej Olesiński i Eligiusz Komarowski.

Za 25-letnią współpracę przedstawiciele Stowarzyszenia Sport Dzieci i Młodzieży Marian Woronin, Bartłomiej Olesiński i Tadeusz Sajur wręczyli Stanisławie i Leszkowi Zielińskim kryształowe dowody uznania.

Z rąk starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego Leszek Zieliński - prezes TKKF i Stanisława Zielińska - społeczny dyrektor projektu otrzymali okolicznościowy dyplom za 25 lat realizacji projektu PCLa i piękny bukiet kwiatów.

W imieniu Pilskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Leszek Zieliński wręczył listy z podziękowaniem za 25-letnią współpracę i wspieranie organizatorów i realizatorów projektu pilskich czwartków lekkoatletycznych: Gminie Piła, Starostwu Powiatowemu w Pile, Stowarzyszeniu Sport Dzieci i Młodzieży w Warszawie oraz Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu.

Za 25 lat współpracy z Pilskiem TKKF w realizacji czwartkowych meetingów okolicznościowe dyplomy z rąk Leszka Zielińskiego otrzymali Elżbieta Szczepaniak z Zespołu Szkół w Starej Łubiance oraz Dariusz Jańczak z SP nr 1 w Pile.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od Pilskiego TKKF i PKOL-u gadżety sportowe, albumy, znaczki olimpiady w Tokio, grafiki i wydawnictwa Pilskiego TKKF.

Organizatorzy dziękują uczestnikom za przyjęcie zaproszenia i udział w jubileuszowej uroczystości. Panu staroście, dyrekcji i pracownikom MDK "Iskra" za przychylność i pomoc w przygotowaniu oraz przebiegu uroczystości.

Ps. Dzieci startujące w czwartkowych meetingach i ich opiekunowie mogą porównać swoje wyniki z rówieśnikami w kraju na stronie ogólnopolskie czwartków lekkoatletycznych.

 

(Stanisława Zielińska, społeczny dyrektor PCLa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

VERSOVERSO

3 0

Czwartki Lekkoatletyczne to wspaniała inicjatywa i super pomysł na popularyzację Królowej Sportu wśród dzieci. Niestety nauczyciele wf-u pilskich podstawówek nie stają na wysokości zadania by nazwać to bardzo dyplomatycznie. W ostatnich zawodach w tym roku gdyby nie autokary z dziećmi z okolicznych wsi i miasteczek to dzieci z Piły byłoby zaledwie kilkoro. Start JEDNEGO chłopca w biegu na 1000 m był dowodem na upadek czwartków w mieście Piła i kompletny brak zaangażowania pilskich nauczycieli w lekkoatletyczne czwartki...A jeszcze jak widzę kiedy nauczyciel na stadionie tuż przed startem uczy swoje dzieci jak się wchodzi w bloki startowe to w ogóle jakaś porażka... 09:55, 25.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%