Tie break - droga przez mękę i rollercoaster emocji

13:59, 10.10.2024 Marian Jędrzejaszek Aktualizacja: 21:04, 10.10.2024
Skomentuj fot. KS Piła fot. KS Piła
reo

Mecz KS Piła z SMS Szczyrk, w dodatku na własnym boisku, miał być formalnością. Tymczasem zespoły podzieliły się punktami. Uczennice ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego wygrały mecz z pilankami w pięciu setach.

Już początek pierwszego seta zapowiadał, że będzie to dla KS Piła trudny mecz. Przyjezdne bez tremy zaatakowały pilski zespół zdobywając kilku punktową przewagę. Remis na tablicy pojawił się dopiero przy wyniku 14:14. Od tego momentu zawodniczki Damiana Zemły grały dokładniej, pilnowały siatki, zdobywały punkty krok po kroku powiększając przewagę. Na taką grę czekali kibice. KS wygrał tego seta do 18.

Miało już być dla Piły „z górki”. Tymczasem było wręcz przeciwnie. Od samego początku SMS narzucił swoje tempo i swoją grę. Gdy było 10:9 dla gości wydawało się, że nastąpi powtórka z pierwszej odsłony. Jednak nie. Zawodniczki trenera Marcina Orlika nabrały wiatru w żagle i zaczęły odpływać  gospodyniom, nie oddając prowadzenia już do końca tej partii. SMS wygrał drugiego seta do 19.

Trzeci set zaczął się od prowadzenia zawodniczek ze Szczyrku. Gra się jednak wyrównała i nabrała rumieńców. Po pilskiej stronie pojawiły się w końcu bloki, gra zrobiła się bardziej zacięta. Od tego stanu jednak rosła przewaga gości. Ostatecznie goście zwyciężyli tego seta 25:20.

Czwarty set dał kibicom najwięcej emocji. Daria Dąbrowska, Alina Bartkowska i Julia Rajewska popisywały się udanymi akcjami, zdobywając punkty dla Piły. Ożywiły się nie tylko zawodniczki, ale i publiczność. Wygrana pilanek doprowadziła do piątego seta.

Tie break to już dosłownie droga przez mękę. Rollercoaster emocji i zmieniającego się wyniku. Od 9:9 na przemian prowadziła jedna albo druga drużyna. Piła miała w górze piłkę meczową, jednak to siatkarska młodzież cieszy się z wygranej w pięciu setach 3:2.

Największą wygraną tego spotkania byli jednak kibice. Po przerwie wakacyjnej licznie zjawili się w hali pilskiego MOSiR-u i mocno wspierali swój zespół.

KS Piła - SMS PZPS Szczyrk I 2:3 (25:18,19:25,20:25,25:18,16:18)
MVP: Gabriela Robińska

Składy zespołów:

KS Piła: Julia Rajewska, Wiktoria  Pisarska, Katarzyna Góźdź, Kamila Kobus, Daria Dąbrowska,  Alina Bartkowska, Ewa Machowska (L), oraz Paulina Jagła, Agnieszka Czerwińska, Emilia Szubert, Magdalena  Piekarz (L)
Trener: Damian Zemło

SMS PZPS Szczyrk I: Gabriela Robińska, Natasza Ornoch,  Anna Dorywalska, Daria Wieczorek, Nadia Siuda, Maja Koput, Nicole Gucwa (L)oraz Maria Minkiewicz, Zofia Pinderska
Trener: Marcin Orlik