Dwa punkty przyjechały do Piły

11:29, 13.10.2024 Marian Jędrzejaszek Aktualizacja: 11:36, 13.10.2024

Mecze Piły i Imielina mają już swoją pierwszoligową  historię. Wielu kibiców oczekiwało z ciekawością kolejnej konfrontacji obu zespołów. Tym razem zespół Damiana Zemły zainkasował 2 cenne punkty na trudnym terenie.

W sobotni wieczór byliśmy świadkami ciekawej, zaciętej po obu stronach siatki gry, ponieważ dopiero piąty set rozstrzygnął o zwycięstwie.

O pierwszym secie siatkarki z Piły z pewnością będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Zespół z Imielina pewnie wygrał premierowego seta 25:17.

Drugi set bardziej wyrównany, z rosnącą przewagą KS, która fragmentami wynosiła nawet 6 punktów. Kilka błędów, nieudanych zagrań i na tablicy wyników mogliśmy zobaczyć 20:21 i 22:23. Szczęśliwie dwie ostatnie akcje należały do naszych zawodniczek, które wygrały seta do 22.

W trzecim secie wicemistrzynie Polski dyktowały warunki gry, prowadząc w połowie partii 11:5. Nikt z pilskich kibiców nie spodziewał się, że w takim momencie ich zespół wpadnie w „czarną dziurę”. Seria straconych punktów na pewno nie pomogła zespołowi z Piły. Ostatecznie Imielin zwyciężył tę odsłonę 25:20.

Damian Zemło i jego zawodniczki na szczęście nie dali się złamać i wzięli się ostro do odrabiania strat. Punkt za punkt aż do 23:23. Ostatecznie pilanki wygrały 26:24.

Początek piątego seta pokazał, że Piła jest w „gazie”. Po asie serwisowym Łucji Kuriaty na tablicy pojawił się wynik 4:0 dla KS-u. Później 8:1, 11:4, i w końcu 15:7. KS Piła wygrał za 2 punkty.

W następnej kolejce, 19 października  o godzinie 18:00, zespół Damiana Zemły zagra na własnym parkiecie z brązowymi medalistkami zeszłego sezonu Eco Harpoon Los Nowy Dwór Mazowiecki.

MKS Copco Imielin - KS Piła 2:3 (25:17,22:25,25:20,24:26,7:15)

MVP: Agnieszka Czerwińska.

MKS Copco Imielin: Samanta Łebek, Patrycja Wróbel, Marta Twardoch, Angela Mroczek, Natalia Pustelnik, Natalia Szmajduch, Olga Samul (L), Weronika Zawadzka(L) oraz Aneta Burzawa, Magdalena Bagbiak, Dominika Mras-Paliwoda.

KS Piła: Łucja Kuriata, Agnieszka Czerwińska, Alina Bartkowska-Kluza, Daria Dąbrowska, Kamila Kobus, Emila Kajzer, Oliwia Urban, Magdalena Piekarz (L) oraz Julia Rajewska, Katarzyna Góźdź, Martyna Lach, Paulina Jagła. Trener Damian Zemło.