Zamknij
REKLAMA

Reggae na Barce. Zagra zespół Strojnowy

13:15, 02.01.2019 | fp
REKLAMA
Skomentuj

4 stycznia w Klubie Muzycznym Barka w Pile wystąpi zespół Strojnowy, prowadzony przez Piotra "Strunę" Strojnowskiego, lidera legendarnego zespołu Daab.

Piotr Strojnowy - współzałożyciel, pierwszy wokalista i lider legendarnego zespołu Daab w latach 1982-1985 - pojawia się na czele nowej formacji reggae. W 2015 roku jego drogi splotły się z producentami Grzegorzem Rytką i Michałem Mareckim, czego skutkiem było powołanie do życia zespołu Strojnowy. Od tego czasu rozpoczęły się pracę nad płytą "Wolność serc", bazującą na tekstach Piotrka i wspólnych kompozycjach. Równolegle do zespołu dołączyli muzycy, którzy mają swój udział w tworzeniu polskiej sceny reggae.

Muzyczna bezpretensjonalność oraz teksty "Struny" wypełniają niszę w liryce polskiej muzyki, w której tak niewiele słyszy się komentarzy do czasów współczesnych. Śpiewa też o miłości w sposób bardziej wyrafinowany, niż standardowy poziom polskiej piosenki. Na set listę koncertową składają się nowe utwory zespołu uzupełnione utworami Piotrka z dawnych lat.

Grupę tworzą: Piotra "Struna" Strojnowski - śpiew, Grzegorz Rytka - saksofon, Michał Marecki - instrumenty klawiszowe, Paweł Mazurczak - gitara basowa, Jacek Orłow - perkusja, Piotr Hrycyk - instrumenty perkusyjne, Krzysztof Nowicki - gitary.

Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00. Wstęp 30 zł przedsprzedaż, 32 zł w internecie, 40 zł w dniu imprezy.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone