Zamknij
REKLAMA

XII Festiwal Nauki pod przewodnictwem energii

11:46, 16.03.2019 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. St. Staszica w Pile kolejny raz organizuje Festiwal Nauki w Pile. Od 2007 roku jego celem jest prezentowanie osiągnięć naukowych i promocja interesujących zagadnień społeczno-kulturalnych, a także spotkań z autorytetami świata nauki i kultury. W tym roku wydarzenia festiwalowe trwać będą od 1 do 5 kwietnia i podporządkowane zostaną hasłu "Energia".

Pierwszego dnia z festiwalową publicznością spotka się Karol Wójcicki, pasjonatem nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny, który stworzył największy w Polsce astronomiczny fanpage "Z głową w gwiazdach".

W kolejnym dniu Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z Torunia zaprezentuje wystawę interaktywną dla uczniów szkół podstawowych "Wmiksuj się" oraz urządzenie multimedialne do tworzenia muzyki "Mash Machine".

Spektakularnym widowiskiem będzie z pewnością występ rumuńskiej grupy Asociata Pentru Istorie Vie Garda Apulum, którą tworzy kilkadziesiąt osób - Rzymska Straż XIII Legion, Nagna Nemesis (tancerki) oraz gladiatorzy. Specjalnie dla publiczności festiwalowej przeprowadzone zostaną dwa pokazy walk oraz tańca. Pierwszy, w godzinach przedpołudniowych dla uczniów szkół, drugi,  po południu, dla mieszkańców miasta i regionu.

Nie zabraknie oczywiście "Nauki z przymrużeniem oka", czyli eksperymentów i pokazów z dużą dawką energii!

A to tylko część z atrakcji, jakie czekają na festiwalową publiczność. Cały program na plakacie.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone