Zamknij
REKLAMA

Witold Kanicki: Czy warto być oryginalnym?

14:03, 12.06.2019 | fp
REKLAMA
Skomentuj

W ramach cyklu "Co z tą sztuką?" w Muzeum Staszica w Pile odbędzie się trzecie spotkanie z dr Witoldem Kanickim, historykiem sztuki. Temat: "Co to w ogóle przedstawia? Radykalna abstrakcja w sztuce współczesnej".

Czy można być malarzem jednolicie zamalowując całą powierzchnię płótna jedną barwą? Czy można być fotografem, który na wystawach pokazuje puste białe kartki papieru fotograficznego? Temat monochromu, o którym tutaj mowa okazuje się ważny dla całej twórczości artystycznej XX wieku. Nawet współcześni twórcy, tacy jak na przykład Anish Kapoor ulegają magnetyzmowi jednobarwnych dzieł.

Witold Kanicki (ur. w 1979) - doktor historii sztuki, adiunkt na Wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, wykładowca w Zurcher Hochschule der Kunste w Zurychu oraz w Warszawskiej Szkole Fotografii. W latach 2010-2012 byt kuratorem Galerii Fotografii PF w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Niezależny krytyk i kurator. Autor kilkudziesięciu tekstów o sztuce i fotografii, opublikowanych m.in. na łamach "Kwartalnika Fotografia", "Artluka", "Exitu". Współautor albumu "Anastazy B. Wiśniewski - przystanek na żądanie". W 2016 roku ukazała się jego książka "Ujemny biegun fotografii: negatywowe obrazy w sztuce nowoczesnej".

Spotkanie odbędzie się 13 czerwca o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

Ania22Ania22

0 0

Sex randki w Twojej okolicy: www.hotprofil.pl 18:42, 26.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone