Zamknij

Promocja książki "Samoloty OAW w lotnictwie polskim"

12:31, 29.05.2020 fp
Skomentuj

Pilskie Muzeum Wojskowe zaprasza na plenerową promocję książki pt. "Samoloty OAW w lotnictwie polskim" autorstwa ks. Roberta Kulczyńskiego SDB i Mateusza Kabatka.

- Mamy kolejną wspaniałą książkę tego znanego nam już duetu autorów, która dokumentuje nie tylko historię naszego miasta, ale i początki polskiego lotnictwa wojskowego - mówi Przemysław Olszyński, dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego. - Podczas I wojny światowej na pilskim lotnisku w zakładach Ostdeutsche Albatros Werke GmbH powstało ponad 5500 samolotów dla Cesarstwa Niemieckiego. Po wojnie co najmniej 68 maszyn wyprodukowanych w Pile trafiło do polskiego lotnictwa, by na stałe zapisać się złotymi zgłoskami w historii polskich skrzydeł. Nasi bohaterscy piloci na tych samolotach walczyli o utrzymanie granic odradzającego się państwa polskiego. Książka to bardzo skrupulatne opracowanie sylwetek samolotów, lotników i ich wspólnej historii. 216 stron, 160 unikalnych fotografii, 26 narysowanych z dbałością o najdrobniejszy szczegół barwnych sylwetek samolotów sprawia, że mamy do czynienia z wyjątkowym opracowaniem na polskim rynku! To obowiązkowa lektura nie tylko dla miłośników historii Piły, ale dla pasjonatów historii polski i polskiego lotnictwa wojskowego.

Plenerowe spotkanie promocyjne z autorami książki ks. Robertem Kulczyńskim SDB i Mateuszem Kabatkiem odbędzie się 6 czerwca o godzinie 16:00 "pod skrzydłami" samolotu Su-22M4 przed schronohangarem nr 2 na pilskim lotnisku.

Dodajmy, że ks. Robert Kulczyński SDB wspólnie z Mateuszem Kabatkiem opracowali wspólnie książkę "Lotnicza historia ziemi pilskiej 1910-1945". Mateusz Kabatek ma na swoim koncie publikację dokumentującą historię rodzinnego Słupska - "Lotnictwo w Słupsku 1912-1945". Na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości pod redakcją ks. Roberta Kulczyńskiego SDB ukazała się książka pt. "IV Eskadra Wielkopolska (15. Eskadra Myśliwska)". Wszystkie te pozycje będzie można kupić podczas spotkania i uzyskać dedykację autorów.

Podczas promocji obowiązują aktualne obostrzenia związane z wirusem. Bezpieczny dojazd na miejsce spotkania do nowej siedziby Pilskiego Muzeum Wojskowego ulicą Wałecką.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

PytekPytek

1 1

A gdzie dokładnie jest ten Schronohangar 2? Od Wałeckiej, w porządku i dalej jak? 13:50, 02.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

 krzych krzych

1 0

https://faktypilskie.pl/pl/11_wiadomosci/15546_wielka-przeprowadzka-pilskiego-muzeum-wojskowego.html 15:46, 02.06.2020


reo
0%