Zamknij
REKLAMA

Olimpia Kogut w Galerii Debiutów BWA

13:46, 19.07.2021 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Kolejna udana wystawa w pilskiej Galerii Debiutów BWA. Swoje prace wystawia tam młoda artystka pochodząca z Piły, Olimpia Kogut.

Olimpia pierwsze artystyczne kroki stawiała w Młodzieżowym Dom Kultury Iskra w Pile, gdzie aż do studiów uczyła się rysunku pod okiem Lucyny Pach.

- Te zajęcia wykształciły we mnie przekonanie że chcę to robić, że chcę zajmować się sztuką. Zresztą wielokrotnie będąc małą dziewczynką mówiłam mamie, że pójdę na akademię sztuk pięknych. Dla mnie był to oczywisty wybór, prosta droga - od zawsze - powiedziała na wernisażu Olimpia Kogut.

Olimpia ukończyła grafikę warsztatową i projektową Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 2020 roku obroniła dyplom artystyczny z oceną celującą uzyskując tytuł magistra sztuki. Jest również laureatką honorowego wyróżnienia Najlepszy Dyplom ASP 2020. Prace prezentowane na pilskiej wystawie pt. "Makrokompozycje" to właśnie jej praca dyplomowa.

Olimpia obecnie mieszka w Warszawie. Niedawno - jako grafik - podjęła pracę w prestiżowej agencji reklamowej.

- Mocno fascynujący jest fakt, że po wystawie prac Marty Zatylny prezentujemy sztukę Olimpii Kogut, kolejną wystawę w Galerii Debiutów będzie miała Karolina Smorawska, następnie w nowym już roku Agnieszka Szymańska  - a wszystkie te talenty wyszły z Młodzieżowego Domu Kultury Iskra, "spod ręki" Lucyny Pach. Dla nas to przepiękna chwila, wielka rzecz, że tak wspaniale uzdolnione osoby kończąc studia wracają do nas ze swoimi dziełami. Nie musimy eksportować sztuki, my na miejscu mamy wyjątkowe talenty - powiedział dyrektor BWA Edmund Wolski.

Wystawę w Galerii Debiutów BWA można oglądać do 6 września, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00, w środy od 9.00 do 19.00.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%