Zamknij
REKLAMA

Nowoczesne studia dla kadr medycznych

07:32, 28.05.2019 | art. promocyjny
REKLAMA
Skomentuj

Praktyczne przygotowanie studentów do wejścia na rynek pracy to podstawa, której oczekują pracodawcy. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile doskonale odpowiada na aktualne potrzeby prowadząc studia, które łączą teorię akademicką z praktyką. W bardzo dobrej sytuacji są studenci kierunków medycznych, którzy zdobywają umiejętności praktyczne na najwyższej klasy urządzeniach specjalistycznych.

Elektroniczni pacjenci, którzy symulują funkcje życiowe, kilkadziesiąt scenariuszy medycznych przypadków skomplikowanych i rzadkich oraz sprawdzanie wiedzy i umiejętności praktycznych w warunkach klinicznych, ale w bezpiecznym środowisku, w którym popełnienie błędu nie powoduje krzywdy pacjenta. Tak właśnie wyglądają studia na kierunku pielęgniarstwo, które odbywają się m.in. w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznych.

INNOWACYJNE KSZTAŁCENIE PRZYSZŁYCH PIELĘGNIAREK I PIELĘGNIARZY
Zanim studenci trafią do oddziałów szpitalnych na praktyki, ćwiczą w salach: opieki pielęgniarskiej wysokiej wierności; symulacji z zakresu ALS (Advance Life Support); symulacji z zakresu BLS (Basic Life Support); umiejętności pielęgniarskich; umiejętności technicznych oraz sali egzaminacyjnej OSCE. Istotne jest także pomieszczenie kontrolne, z którego wykładowcy mają możliwość sterowania elektronicznymi pacjentami oraz nagrywania działań studentów, które później omawiane są podczas tzw. debriefingu.

Całkowity koszt powstania tego najnowocześniejszego centrum kształcenia medycznego w regionie to ponad 3,5 mln zł. Warto również wspomnieć, że Uczelnia stara się o uruchomienie studiów magisterskich, tak więc najprawdopodobniej już od października, z oferty studiów skorzystać będą mogły również pielęgniarki, które chcą uzupełnić wykształcenie.

BEZPŁATNY AKADEMIK I CERTYFIKOWANE SZKOLENIA DLA RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH
Z doskonałej klasy sprzętów korzystają również przyszli ratownicy medyczni, którzy mają do swojej dyspozycji m.in. uczelnianą karetkę pogotowia. Dzięki temu mogą oni doskonalić swoje umiejętności w warunkach symulujących realne zdarzenia medyczne. Ratownicy, oprócz znacznej dawki wiedzy medycznej, zdobywają także umiejętności współpracy m.in. ze strażakami, z którymi często prowadzone są wspólne akcje.

Dodatkowo, dla nowych studentów ratownictwa medycznego w PWSZ w Pile, Uczelnia przygotowała bezpłatne kursy: kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP); ratownika wodnego; dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych oraz medycyny taktycznej.

Ci, którzy rozpoczną naukę od października, mogą również liczyć, przez 1 rok, na bezpłatny akademik.

Korzystając z doskonałe kadry medycznej oraz wyposażenia kierunków medycznych, PWSZ w Pile prowadzi również studia magisterskie, 5-letnie na kierunku fizjoterapia oraz studia licencjackie z kosmetologii. Studenci tych kierunków również mają do dyspozycji nowoczesne pracownie, wspierające ich umiejętności m.in. w Centrum Fizjoterapii, gdzie znajdują się urządzenia m.in. do: laseroterapii, hydroterapii, magnetoterapii oraz jedyna w północnej Wielkopolsce kriokomora.

Warto więc rozpocząć przygodę z kształceniem na kierunkach medycznych. Rekrutacja on-line na studia rozpoczyna się od 3 czerwca. Szczegóły znajdują na www.pwsz.pila.pl

(art. promocyjny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

olkaolka

2 6

"Nowoczesne STUDIA..." haha... Studia to można robić na uniwersytecie, a to tylko taka "zawodówka" w wykształceniu wyższym 12:14, 28.05.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

LeonLeon

4 2

Dla Ciebie zawodówka to i tak sufit 14:20, 28.05.2019


adrian87adrian87

1 4

Pamiętam jak do naszej firmy przyszła kiedyś pewna osoba na rozmowę kwalifikacyjną. W wymaganiach było m.in. wykształcenie wyższe. Na pytanie szefowej: "Jaki uniwersytet Pani kończyła?" odpowiedziała: "PWSZ w Pile". My zaczęliśmy się śmiać, ale szefowej już do śmiechu nie było, ponieważ kandydatka była strasznie oburzona że jej "wykształcenie wyższe" nie jest traktowane poważnie. I zgodzę się z komentarzem, że studia po PWSZ to jak zawodówka po szkole podstawowej. 18:13, 28.05.2019


Pan Le ManPan Le Man

3 2

Lepsze studia w Pile niż ciamcialamcie politologiczne ze skrzywieniem dziennikarskim w Bydgoszczy (ostatnio propaguje się genderowo w Bydgoszczu). Z takich kichowatych alm mater wychodzą błędni rycerze żurnalistyki redagujący pisma i portale, szczycąc się niewiedzą i niepamięcią, jak taki jeden Mariusz z wiochy na peryferiach. 14:38, 02.06.2019


Ania22Ania22

0 1

Seks spotkania w Twoim mieście: www.hotprofil.pl 17:27, 30.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wyspakobiet.euwyspakobiet.eu

0 0

Uwaga Strona tylko dla pełnoletnich!! +18 : www.wyspakobiet.eu 07:35, 08.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone