Zamknij
REKLAMA

Sportowa rywalizacja kierunków PUSS

10:08, 02.12.2019 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Atmosfera była tak doskonała, że można by krzyknąć "tu jest Sparta", ale okrzyk "tu jest Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile" miał równie wielką moc podczas I Spartakiady Studenckiej. Zawody, które wypełniły halę sportową pilskiej uczelni zorganizował Samorząd Studencki oraz Uczelniane Centrum Sportu i Rekreacji (USCiR).

Jak podkreślał Andrzej Grzesik, kierownik UCSiR, pomysłodawca i główny organizator tego wydarzenia sportowego Miłosz Gast, student II roku transportu, zmobilizował do udziału reprezentacje wszystkich katedr pilskiej uczelni oraz liczną reprezentację studentów zagranicznych z programu Erasmus+. Konkurencje, w których rywalizowali studenci, miały charakter zabawowy z akcentem doskonalenia motoryczności, co podkreśliła już w rozgrzewce Aneta Baziuk, instruktorka fitness z klubu Calypso Piła.

A co o takiej formie zajęć mówili sami studenci?

- Spartakiada to świetna okazja do aktywnej zabawy, poznania kolegów i koleżanek z innych katedr i lat studiów, a także zaprezentowania sportowego charakteru przed naszymi wykładowcami - powiedziała Agata Trzaskalska, studentka II roku fizjoterapii, czołowa wieloboistka lekkoatletyczna.

Spartakiada była także okazją do oficjalnego przemianowania Studium Wychowania Fizycznego i Sportu na Uczelniane Centrum Sportu i Rekreacji PUSS w Pile, a całemu wydarzeniu przyglądał się gość honorowy Spartakiady Piotr Ziółkowski, Dyrektor Biura Programów i Przedsięwzięć Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej wszystkie zespoły wyróżnione zostały dyplomami. Miejsca na podium Rektor dr hab. Donat Mierzejewski prof. PUSS uhonorował medalami i upominkami, a puchar przechodni odebrała reprezentacja katedry TRANSPORTU za zajęcie pierwszego miejsca.

Klasyfikacja końcowa I Spartakiady Studentów PUSS w Pile:
1. Katedra Transportu
2. Katedra Pielęgniarstwa
3. Katedra Fizjoterapii
4. Katedra Ratownictwa Medycznego
5. Katedra Elektrotechniki i Katedra Kosmetologii
6. Katedra Budownictwa
7. Reprezentacja Erasmus
8. Katedra Ekonomii
9. Katedra Inżynierii Mechanicznej
10. Katedra Filologii

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA