Zamknij
REKLAMA

Nowy kierunek multimediów w pilskim "ekonomiku"

15:37, 09.06.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Od września w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile pod patronatem starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego ruszy nowy, atrakcyjny kierunek - technik fotografii i multimediów, przygotowujący do pracy w popularnej branży mediów społecznościowych, telewizji, marketingu i reklamy.  

Chodzi o naukę zawodu technika mediów cyfrowych, przygotowującego i realizującego projekty multimedialne (telewizyjne i graficzne) gotowe do publikacji w każdych mediach.

- To doskonała propozycja dla absolwentów szkół podstawowych, którzy chcą w przyszłości pracować w telewizji, tworzyć filmy reklamowe, projekty graficzne i multimedialne, nauczyć się montażu, obróbki cyfrowej obrazu video. Kierunek jest nowatorski i odpowiada  zapotrzebowaniu rozwijającej się branży multimediów, zwłaszcza mediów społecznościowych - tłumaczy Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Obecnie komunikacja audiowizualna to nie tylko przyszłość, ale powszechny język informacji, marketingu i reklamy w każdej dziedzinie gospodarki.

- Technik multimediów to zawód, który ma ogromną przyszłość. Coraz więcej firm, a także instytucji publicznych przykłada dużą wagę do wizualizacji na przykład swoich stron internetowych. Absolwent tego kierunku będzie mógł przebierać w ofertach lub stworzyć własną firmę - dodaje starosta.

W pracowniach komputerowych odbywać się będą zajęcia z obróbki cyfrowej i edycji filmów video, tworzenia filmów reklamowych i efektów specjalnych oraz montażu filmowego, obróbki zdjęć oraz emisji i publikacji przygotowanych materiałów. W szkolnym studiu telewizyjnym młodzież nauczy się pracy z kamerą, realizacji emisji na żywo, a także realizacji dźwięku i oświetlenia planu. Uczniowie będą tworzyć własną telewizję szkolną, a praktyki odbywać w lokalnych telewizjach i agencjach reklamy.   

Przyszłe miejsca pracy to m.in. studia filmowe, agencje reklamowe, prasowe, fotograficzne, wydawnictwa, drukarnie, laboratoria naukowo-badawcze, studia optyczne, a w każdej firmie - obsługa mediów społecznościowych, polegająca na tworzeniu wizerunki firmy i jej narzędzi marketingowych.

Rekrutacja na nowy kierunek rozpocznie się 15 czerwca, podobnie jak do wszystkich szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Pilski na rok szkolny 2020/2021 poprzez elektroniczny system NABÓR firmy Vulcan, dzięki któremu jak co roku proces naboru przebiegać będzie według jasnych i przejrzystych zasad.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (2)

Pan EliPan Eli

1 1

Ciekawe, z czego zajęcia będzie prowadził Starosta Pilski Eligiusz . On taki medialny z parciem na szkło lub taki aktywny na fb. 08:25, 10.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

:):)

0 0

🤣🤣🤣💩 10:14, 10.06.2020


REKLAMA