Zamknij

Idealny czas dla przyszłych inżynierów - ruszyła rekrutacja na studia w ANS w Pile

10:30, 12.07.2022 ANS w Pile Aktualizacja: 10:38, 12.07.2022
Skomentuj fot. ANS w Pile fot. ANS w Pile

Nieprzerwanie od wielu lat, pracodawcy poszukują dobrze wykształconych inżynierów. Dlatego też w TOP 10 piramidy zawodów, są właśnie profesjonaliści po kierunkach inżynierskich. Trend ten doskonale rozumie Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile, która kształci na studiach specjalistów m.in. z zakresu: budownictwa, elektrotechniki, mechaniki i budowy maszyn oraz transportu.


STUDIA + WSPÓŁPRACA Z BIZNESEM = ŚWIETNIE PRZYGOTOWANY PRACOWNIK

Uczelnia doskonale wie, że właśnie takie połączenie jest gwarancją sukcesu na rynku pracy. Pracodawcom zależy na dobrze wykształconym inżynierze, który ma już praktykę w konkretnym zawodzie, a Uczelnia chce mieć pewność, że kształci zgodnie z potrzebami i wymaganiami rynku pracy.

Idealnie sprawdzaj się tu model STUDIÓW DULANYCH, który ANS w Pile z sukcesem prowadzi od wielu lat na wszystkich kierunkach inżynierskich. Panterami ANS w Pile jest ponad 40. firm m.in.: Signify, SeaKing Poland, czy Hydro. Ich przewagą nad tradycyjnym modelem studiów jest to, że w chwili ich podjęcia student kierowany jest do konkretnej firmy, traktowany jest jak pracownik - zyskuje takie same prawa, ale i obowiązki, uczestniczy w specjalistycznych projektach branżowych, otrzymuje wynagrodzenie. Zyskuje również firma, która zdobywa przeszkolonego pracownika, dostosowanego - już w trakcie studiów, do wymogów pracodawcy.


INWESTYCJA W NOWOCZESNĄ BAZĘ I NOWE SPECJALNOŚCI STUDIÓW

Dla doskonalenia umiejętności przyszłych inżynierów, rozwija się wciąż modernizowane zaplecze laboratoryjne i wykładowe. Dzięki inwestycjom Uczelni, specjalistyczna baza poszerzona została o laboratoria: materiałów budowlanych, inżynierii materiałowej, logistyki transportu, hydrauliki i pneumatyki. W 2020 roku, otwarty został nowy budynek dla kadr inżynierskich. W budynku pojawiły się nowe sprzęty m.in. w: laboratorium inżynierii produkcji, laboratorium silników i metrologii, pracowni wytrzymałości materiałów. Doposażona została także stacja kontroli pojazdów oraz hamownia silnikowa. To doskonałe uzupełnienie bazy Katedry Inżynierii Mechanicznej i Katedry Transportu. Zyskały jednak wszystkie kierunki inżynierskie.

- Mamy bardzo dobrze wyposażone laboratorium sterowników programowalnych. Nowoczesne sterowniki wyposażone są w panele dotykowe, układy sterowania napędami, czy też oprogramowanie Factory I/O, które pozwala na zaprogramowanie modelu rzeczywistego procesu produkcyjnego na fizycznym sterowniku PLC. Dzięki współpracy z firmą Hydro Extrusion Poland, pracownie wyposażone zostały w stanowiska laboratoryjne, które wiernie odzwierciedlają systemy sterowania stosowane w przemyśle - podkreśla Paweł Szubert, Kierownik Katedry Elektrotechniki, w której już niedługo pojawi się nowa specjalność  - ELEKTROMOBILNOŚĆ.

- Na tej specjalności, zajmiemy się takimi zagadnieniami jak: napędy elektrycznych środków transportu, układy elektryczne i elektroniczne w elektromobilności, systemy pomiarowe, rozwiązania konstrukcyjne. Chcemy skupić się na szerokim spectrum pojęcie elektromobbilność  - od rozwiązań bezzałogowych, poprzez jednoosobowe środki transportu, po środki transportu masowego, które wykorzystują napęd elektryczny - dodaje Kierownik Katedry Elektrotechniki.

Wszystkie te działania mają jeden cel - tworzenie nowych możliwości praktycznego kształcenia przyszłych inżynierów, którzy współtworzą rozwój innowacyjnej gospodarki regionu.


CIEKAWE PERSPEKTYWY ZAWODOWE

Warto podkreślić, że inżynierowie są wchłaniani przez rynek pracy od razu po ukończeniu studiów, a ich ścieżka kariery zawodowej i co za tym idzie – atrakcyjne wynagrodzenie, to dodatkowe atuty ukończenia kierunków ścisłych. Należy więc poważnie rozważyć rekrutację na studia inżynierskie w ANS w Pile, tym bardziej, że droga inżyniera nie jest zarezerwowana tylko dla mężczyzn. Takie kierunki jak budownictwo i transport, są coraz częściej wybierane także przez kobiety, które bardzo dobrze odnajdują się w naukach ścisłych.

Jeżeli jednak ktoś nie wiąże przyszłości z naukami ścisłymi, to Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile, oferuje pełną paletę studiów na kierunkach ekonomicznych, humanistycznych - w tym filologii, pedagogice i kryminalistyce z kryminologią, jak również medycznych – fizjoterapia, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne oraz dodatkowo kosmetologia.

Rekrutacja on-line na studia w ANS w Pile trwa. Wszystkie szczegóły znaleźć można na www.ans.pila.pl w panelu STREFA KANDYDATA.

(ANS w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

jak można zostaćjak można zostać

2 0

inżynierem bez gruntownej wiedzy o kardynale Wyszyńskim ? ? 11:02, 12.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

PawełPaweł

2 0

Jeżeli macie taką możliwość idźcie na Polibudę do chociażby Poznania. Raz, że uczelnia renomowana, dwa tam pracę w zawodzie znajdziecie bo w Pile będzie ciężko. Firmy w których możecie tutaj znaleźć pracę można na palcach jednej ręki zliczyć. U mnie z roku po mechanice na PWSZ 3 osoby pracują w zawodzie, a reszta poszło gdzie się dało. 07:54, 16.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%