Zamknij
REKLAMA

Do zobaczenia na leśnej trasie!

18.49, 08.08.2022 Maria Bajsarowicz, rzecznik prasowy RDLP Piła
Skomentuj
REKLAMA

O ścieżkach biegowych w lasach dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile dr inż. Andrzej Brusiło rozmawiał z organizatorem zawodów Wolf Race Powiatu Pilskiego Marcinem Ćwirzeniem.

Kontakt z przyrodą jest jedną z podstawowych naszych potrzeb, a las jest miejscem, w którym można tę potrzebę realizować. Dotychczasowe badania skupiające się na rekreacyjnej funkcji lasu pokazują, że osoby spędzające czas w lesie jako główną aktywność wybierają wypoczynek w postaci spacerów, jazdy na rowerze, zbierania grzybów i jagód oraz bieganie.

W czasie wizyty w RDLP w Pile Marcin Ćwirzeń, podzielił się wrażeniami z organizacji zawodów biegowych po terenach pilskiej RDLP.

- Trasy, po których biegli uczestnicy zawodów były bardzo dobrze przygotowane, wiodły przez lasy Nadleśnictwa Płytnica. Biegacze, którzy wybrali trasę z przeszkodami zmierzyli się m.in. z przeprawą przez rzekę i jezioro oraz z zasiekami. Były to przeszkody z pewnością nie dla każdego, ale dla osób z dobrą kondycją fizyczną. Organizujemy na terenach leśnych imprezy biegowe, udostępniamy tereny leśne w celu organizacji biegów a poprzez realizację wydarzeń sportowych prowadzimy również edukację leśną wśród uczestników takich spotkań, szczególnie wśród dzieci  i młodzieży - powiedział dyrektor RDLP w Pile dr inż. Andrzej Brusiło.

Podczas rozmowy dyrektor zaproponował pomoc w realizacji następnych zawodów biegowych po terenach leśnych. Rozważano propozycję utworzenia tras biegowych na terenie nadleśnictw RDLP w Pile. Do zaplanowania tras, które będą spełniały oczekiwania wszystkich biegaczy, tzn. amatorów, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników potrzebna będzie pomoc doświadczonych sportowców.

Lasy Państwowe organizują wiele akcji biegowych, w tym „Biegam Bo Lubię Lasy” oraz „Zielony Punkt Kontrolny”. W roku 2014 Ministerstwo Środowiska i Lasy Państwowe podjęły inicjatywę wytyczenia 25 ścieżek biegowych pod hasłem „Wolność jest w naturze” dla upamiętnienia 25-lecia odzyskania wolności i upamiętnienia demokratycznych przemian.

Jedna z nich biegnie przez teren Nadleśnictwa Płytnica. Ma ona długość 7,8 km i wiedzie wokół jeziora Krępsko Średnie, przez dwa rezerwaty: „Wielkopolska Dolina Rurzycy” i „Dolina Rurzycy”. W okresie letnim można skorzystać z pola namiotowego oraz odwiedzić punkt edukacji leśnej.

(Maria Bajsarowicz, rzecznik prasowy RDLP Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%