Zamknij
REKLAMA

Doradca prezydenta Dudy na sesji MRM w Wyrzysku

15:59, 17.05.2022 | Ryszard Sell
Skomentuj fot. Rafał Głyżewski
REKLAMA

Odbyła się IV sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku. Jej gościem honorowym był doradca do spraw młodzieży Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

W obradach uczestniczyli także Bogusława Jagodzińska - burmistrz Wyrzyska, Roman Łuka - przewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku, Ryszard Sell - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz opiekunowie rady, a także opiekun i uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią.

Na początku sesji władze Gminy Wyrzysk wręczyły listy gratulacyjne wraz z upominkiem dla Aleksandry Bystrzyckiej i Mileny Witkowskiej ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku za uzyskanie kwalifikacji na obrady XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

W dalszej części obrad swoje sprawozdania z działalności w okresie międzysesyjnym złożyli przewodnicząca MRM oraz poszczególne komisje rady.

Ciekawym punktem było przedstawienie projektu przygotowanego przez grupę radnych i uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią pod opieką Teresy Domalewskiej-Belki "Park linowy Linoskoczek" - o potencjalnych inwestycjach w gminie. Za ten projekt uczniowie otrzymali specjalne wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim i w nagrodę czeka ich wycieczka do Warszawy.

Punktem kulminacyjnym obrad była dyskusja z ministrem Łukaszem Rzepeckim. Opowiedział on m.in. o swojej dotychczasowej karierze i pracy zawodowej w Kancelarii Prezydenta RP. Następnie otrzymał liczne,  niekiedy niełatwe pytania od młodzieży, na które skrupulatnie odpowiadał.  

"Ogromnie dziękuję Wam za zaproszenie na dzisiejsze posiedzenie MRM w Wyrzysku. Wykonujecie niesamowitą pracę na rzecz lokalnej społeczności w Wyrzysku. Róbcie tak dalej, a Pani Burmistrz Bogusławie Jagodzińskiej dziękuję za owocna współpracę z MRM. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy się w Kancelarii Prezydenta" - tak napisał później w mediach społecznościowych.

Na sesji zakończenie - w związku z tym, iż wyrzyska młoda rada ma już 9 lat - młodzi rajcy przedstawili filmik, prezentację i kronikę MRM. Czar wspomnień i efekt dotychczasowego zaangażowania radnych V kadencji zrobił na wszystkich duże wrażenie.

To była najdłuższa sesja w dziejach rady.

 

(Ryszard Sell)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

SuperSuper

0 4

To zaszczyt gościć doradcę pana prezydenta Dudy. ❤️ 21:24, 17.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AA

3 0

To wstyd dla naszych zadzacych 10:12, 18.05.2022


ktokolwiek od Dudy ktokolwiek od Dudy

4 0

to dyletant,karierowicz,głu.k i prostak 😡 22:03, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

syn lemanasyn lemana

0 0

Ja bym🤣 go wyru..hał 20:54, 24.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%