W Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.
Tradycją naszej szkoły stało się, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest włączenie do braci uczniowskiej. To bardzo ważne wydarzenie w szkolnym życiu każdego ucznia, które wzbudza wiele emocji wśród dzieci, rodziców oraz wychowawców i nauczycieli.
Takie święto nie może odbyć się bez obecności honorowych gości. Z przyjemnością powitaliśmy na ceremonii dyrektor szkoły Danutę Burytę-Arndt, wicedyrektor Małgorzatę Dróbkę-Jiers, przedstawicieli rady rodziców, nauczycieli oraz rodziców.
Pani dyrektor Danuta Buryta-Arndt powitała zgromadzonych gości, a następnie przedstawiła wychowawczynie klas pierwszych: Ewelinę Łukę-Małecką, Teresę Wójcik i Alinę Czekałę-Skrzypczak. Następnie zwróciła się do pierwszaków z apelem, by byli pilni w nauce i dobrze wypełniali swoje obowiązki, gdyż jest to klucz do sukcesu. Podkreśliła, że wierzy w ich zdolności, umiejętności i odpowiedzialność. Dyrektor zaznaczyła, że wrażliwość, uważność i koleżeńskość sprawią, że pierwszoklasiści chętnie będą uczęszczać do szkoły, by uczyć się, bawić, przebywać w gronie przyjaciół. Dodała także, że nauczyciele w naszej szkole w każdym dziecku dostrzegają wyjątkową osobę i zachęcają ją do rozwijania indywidualnych talentów i mocnych stron. Na koniec wystąpienia życzyła pierwszoklasistom wielu sukcesów w nauce, a ich rodzicom efektywnej współpracy ze szkołą.
W dalszej części uroczystości zostali przedstawieni wszyscy uczniowie klas pierwszych, a następnie w niezwykle podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania aktu pasowania dokonały dyrektor Danuta Buryta-Arndt i wicedyrektor Małgorzata Dróbka-Jiers, dotykając piórem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny, a tym samym zostali włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku. Dowodem były akty pasowania oraz dyplomy wręczone dzieciom przez wychowawców.
Po zakończeniu części oficjalnej pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny. Dzieci wzorowo zaprezentowały swoje umiejętności: śpiewały piosenki, wspólnie recytowały wiersze i prawidłowo wykonywały zadania zgodnie z poleceniami prowadzących. Rodzice z zachwytem oglądali występy swoich pociech, a na koniec nagrodzili je gromkimi brawami. Po uroczystości najmłodsi otrzymali wspaniałe prezenty: legitymacje i emblematy z logo szkoły od dyrekcji, koszulki z logo szkoły ufundowane przez radę rodziców oraz pomoce dydaktyczne od rodziców.
Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych prowadziły uczennica klasy 3c Zofia Barcikowska i uczennica klasy 4d Jagoda Pilarczyk. O nagłośnienie zadbała Edyta Kałuża, zdjęcia wykonała Anna Poniewierska, a dekorację sali przygotowały wychowawczynie klas pierwszych
Za wszystko uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami BARDZO DZIĘKUJĄ.
Kochane Pierwszaki - życzymy Wam wielu sukcesów w nauce. Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!
Wakacyjne paragony "grozy"
Moje wakacje spędzone we Francji pokazały mi jak cudownym i spokojnym krajem jest Polska. Syn kolegi wskoczył do basenu w szortach do kolan i natychmiast zareagował ratownik nakazując mu założyć kąpielówki. A jsk arab pływał w brudnych długich szortach i jego baba w długiej chuscie na głowie to nic nie powiedział. Żenada. Francja to sy.f i jeden brud. Styrczula to lewak więc nienawidzi Polski. Proste.
Tylko Polska
16:13, 2025-07-02
"Patriotyzm" - ostatnie schronienie łajdaków?
Niech Styrczula i inni przyjmą ich do własnego domu jak im jest szkoda.
🤦
15:52, 2025-07-02
Upamiętnią twórczość Zbigniewa Noski
Są doniesienia o istnieniu opinii, że twórczość Noski, to bredzenie bzdur. Wartościowe są tylko rysunki, ilustracje.
zoil
14:00, 2025-07-02
"Patriotyzm" - ostatnie schronienie łajdaków?
białoskóry kato patryota zaje.ał siekierą kobietę,drugi zamordował rodzinę,a oni straszą imigrantami ! 😡
jeden
13:32, 2025-07-02
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz