Zamknij
REKLAMA

W Starej Łubiance bawiono się do białego rana!

09.42, 04.09.2022 Kamil Grochowski Aktualizacja: 09.51, 04.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

W Starej Łubiance odbyły się dożynki gminne. Gwiazdą wieczoru był zespół Power Play, a goście mieli możliwość za darmo poczęstować się pieczonym prosiakiem i grochówką. Do tego nie zabrakło atrakcji dla dzieci, stoisk handlowych i gastronomicznych.

Stara Łubianka w piękny sposób obchodziła swoje święto plonów. Na tę okazję w sobotę tłumnie zjechali się nie tylko mieszkańcy gminy Szydłowo, ale też okolicznych miejscowości. Pogoda dopisała, a frekwencja przerosła oczekiwania.

Wszystko zaczęło się mszą dożynkową w kościele w Starej Łubiance. Stamtąd, zaraz po liturgii, na boisko sportowe ruszył dożynkowy korowód. I napisać, że był on wyjątkowo piękny i kolorowy, to napisać niewiele. To po prostu trzeba było zobaczyć na żywo!

Po godzinie 15. oficjalnie rozpoczęto wydarzenie, powitano gości i mieszkańców. Swoje coroczne przemówienie wygłosił wójt gminy Szydłowo Tobiasz Wiesiołek, a po nim na scenie pojawili się z kolei zaproszeni goście, kierując słowa do licznie zebranych. Chwilę później do akcji wkroczył Zespół Pieśni i Tańca "Łany", który odprawił obrzęd dożynkowy.

Warto wspomnieć, że nie lada gratką - szczególnie dla miłośników wieprzowiny - był zaserwowany bezpłatnie prosiak z doła. Pyszne dania pojawiły się też na pięknie udekorowanych stoiskach przygotowanych przez sołectwa rywalizujące w ramach dożynkowego konkursu sołectw.

Konkurs składał się z czterech kategorii: stoiska dożynkowego, przyczepy dożynkowej, dożynkowego przystrojenia sołectwa i wieńca dożynkowego. Jak ostatecznie przedstawiają się jego wyniki?

Pierwsze miejsce zajął gospodarz dożynek - sołectwo Stara Łubianka, na drugim stopniu podium stanęło sołectwo Kotuń, a na trzecim uplasowało się sołectwo Leżenica. To była fantastyczna rywalizacja, bo każde z sołectw wspięło się na wyżyny swoich możliwości. Rzec można, że cały ubiegły tydzień - a czego kulminacją był miniony weekend - gmina Szydłowo żyła wyłącznie dożynkami.

Podczas święta plonów koncert zagrały też "Łany", a supportem dla gwiazdy wieczoru był zespół "Atest".

O godzinie 21:00 nastąpił moment, na który czekali wszyscy zebrani. Na scenie w Starej Łubiance pojawił się zespół "Power Play" - wykonawcy takich hitów, jak "Lubisz to lubisz", "Co ma być to będzie", "NajPiękne" czy "Kochaj mnie" - i dał prawdziwe show!

Power Play doskonale przygotował publikę na zabawę taneczną, która wystartowała około 22. i trwała do białego rana.

To było piękne święto plonów. Dokładnie takie, na jakie zasługują rolnicy i mieszańcy wsi.

(Kamil Grochowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

🙂🙂

2 0

Super zabawa, dziękujemy rolnikom za ciężką pracę i chleb który nam dają❤️ 11:50, 04.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nerwówanerwówa

0 0

Za miesiąc sądny dzień hejtera 👎💩 19:24, 04.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%