Uchwała została podjęta po szczegółowej analizie sprawozdania finansowego i sprawozdania z realizacji budżetu, a także na podstawie pozytywnej opinii Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu.
Na wysoką ocenę zapracowało przede wszystkim efektywne i odpowiedzialne zarządzanie finansami publicznymi oraz sprawna realizacja zaplanowanych zadań. Poprawność wykonania budżetu potwierdziły zarówno Regionalna Izba Obrachunkowa, jak i Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej, a także sami radni w trakcie dyskusji.
Przyznane jednogłośnie absolutorium stanowi podsumowanie całorocznych działań obejmujących szereg inwestycji, wdrażanie nowych rozwiązań organizacyjnych oraz inicjatyw mających na celu podnoszenie jakości życia mieszkańców naszej gminy.
Rok 2024 oceniany jest jako szczególnie udany pod względem inwestycji, pozyskiwania środków zewnętrznych, rozwoju infrastruktury i realizacji ważnych projektów społecznych. To efekt zaangażowania wielu osób - począwszy od pracowników wykonujących codzienne zadania na najniższych szczeblach administracji, aż po osoby zajmujące wyższe stanowiska kierownicze - wszyscy wnieśli istotny wkład w realizację zamierzeń i funkcjonowanie gminy, wspierając jej rozwój i dbając o potrzeby mieszkańców. Szczególne słowa uznania należą się radnym Rady Miejskiej w Łobżenicy za wsparcie i współpracę podczas realizacji kluczowych inwestycji.
To sukces nas wszystkich, będący dowodem wspólnej pracy i zaangażowania na rzecz rozwoju gminy.
Burmistrz Łobżenicy Robert Biskupiak: Sprawne działanie to efekt pracy zespołowej - burmistrza, rady i pracowników na wszystkich szczeblach organizacyjnych urzędu oraz jednostek organizacyjnych gminy. Burmistrz i urzędnicy są dla Mieszkańców - nie odwrotnie i tą zasadą się kieruję. Moim nadrzędnym celem jest wywiązanie się z własnych obietnic wyborczych, co realizuje i realizować będę - wszelkimi środkami. Skuteczność jest moim priorytetem. Absolutorium otrzymałem jednogłośnie, wotum zaufania 14 głosami za, jednym przeciw, chociaż głos przeciw nie został uargumentowany - nie wiem, może zabrakło odwagi cywilnej albo argumentów. Jeszcze raz bardzo dziękuję i wierzę, że współpraca z radą będzie nadal owocna, tylko współdziałając możemy odnosić sukcesy!
Spotkanie w delegaturze WUW w Pile
Spotkali się i co? Do d... z taka informacja. O czym rozmawiali? Co ustalili? Jeżeli już robicie propagandę to róbcie to z sensem.
jego mość
16:01, 2025-08-18
Robert Bąkiewicz usłyszał zarzut znieważenia...
Ciekawe w jaki sposób ich znieważył. Że nie wywiązują się z polskich obowiązków, tylko są na usługach niemieckich strażników.
Hmm
15:34, 2025-08-18
Temat: przebudowa DW 190 między Podróżną a Bądeczem
Dzięki pis❤️
Super
15:31, 2025-08-18
Robert Bąkiewicz usłyszał zarzut znieważenia...
Czyli można bezkarnie nazywać strażników granicznych mordercami, a zdrajcami już nie. Taka to sprawiedliwość w kraju nad Wisłą...
jej mość
14:45, 2025-08-18
1 1
Urząd dla katolików, Co zdjęcie z urzędu, to w tle dwie deski zbite na krzyż. Wstyd. XXI wiek.
1 1
Dla Piotra byłoby wspaniale, gdyby od strony zachodniej była wywieszona swastyka niemieckich nazi z cytatem "Arbeit macht frei" a po stronie wschodniej ruski sierp i młot zaś pod tym symbolem walonki z czerwonymi onucami, największy wynalazek ruskich od rewolucji październikowej.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz