Zamknij
REKLAMA

Wakacyjny projekt JELO we współpracy z GOK w Białośliwiu

14.52, 18.07.2022 Klaudia Dziergas
Skomentuj
REKLAMA

Stowarzyszenie Nauczycieli Twórczych JELO w Pile nie zaprzestaje działalności w okresie wakacyjnym. W tym roku jego członkinie - Regina Ankiewicz, Ewa Jabłońska, Renata Kopić-Sądel, Barbara Mikołajczak, Bogusława Różańska i Lidia Wszołek - nadal twórczo parały się różnymi artystycznymi zadaniami.

Na początku lipca panie podjęły się współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Białośliwiu, w ramach której przygotowały warsztaty z edukacji artystycznej dla miejscowej społeczności.

Były to zajęcia głównie z wycinanek, frywolitek i innych technik plastycznych, przygotowanych do wyboru przez prowadzące warsztaty oraz zajęcia parateatralne. Do udziału w nich nie brakowało chętnych.

Największym zainteresowaniem wśród warsztatów plastycznych cieszyły się wycinanki. Efektem warsztatów była wystawa prac ich uczestników oraz uczestników pozostałych zajęć, jak i prac członkiń JELO.

Spotkania z przedstawicielami miejscowej ludności zaowocowały również przygotowaniem widowiska teatralnego pt. "I zagrałem, i jeszcze mi smutniej", którego celem było przybliżenie Twórczości Cypriana Kamila Norwida. Zajęcia odbywały się w GOK w Białośliwiu, a końcowy "produkt" widzowie mogli obejrzeć i ocenić w niezwykle klimatycznym miejscu (przy świecach i akompaniamencie saksofonu), jakim jest spichlerz "Wacek". W widowisku, oprócz Barbary Mikołajczak i Lidii Wszołek, członkiń JELO, wzięły udział panie Agata Jasińska, Jolanta Sikora i Wiesława Sonnenberg, a na saksofonie pięknie akompaniował Mikołaj Wienke.

Na zakończenie tego artystycznego wydarzenia stwierdzono, że i prowadzącym, jak i wszystkim uczestnikom warsztatów czy pracownikom GOK w Białośliwiu, należą się gratulacje i podziękowania, ponieważ każda z osób współdziałająca w warsztatach artystycznych oddała cząstkę siebie na rzecz tworzenia się kultury i wzajemnych relacji  swojego środowiska.

Renata Kopić-Sądel ofiarowała na ręce dyrektor GOK w Białośliwiu Natalii Michalskiej własnoręcznie wykonaną wycinankę lokomotywy, będącej symbolem tej miejscowości.

Projekt, jakim były warsztaty twórcze dla tutejszej społeczności, był przyjęty przez Zarząd Powiatu i finansowany przez Starostwo Powiatowe w Pile, za co jako Stowarzyszenie Nauczycieli Twórczych JELO w Pile serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia z przeprowadzonych warsztatów można obejrzeć na stronach internetowych GOK w Białośliwiu lub w aktualnościach strony internetowej SNT JELO. http://stowarzyszenie-jelo.pila.pl/index.php/aktualnosci

                  

 

(Klaudia Dziergas)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%