To fantastyczna okazja by poznać najnowsze instrumenty producentów, którzy w znaczący sposób wpłynęli - i nadal wpływają - na kształt współczesnej muzyki.
Za sukcesami największych wykonawców na świecie, oprócz talentu, zawsze stali - często nie mniej znani - producenci sprzętu. W historii muzyki popularnej ogromną rolę, szczególnie wśród miłośników brzmień elektronicznych, odegrały m.in. produkty dwóch kultowych już marek: Moog i Akai. Na syntezatorach Moog'a grali tacy wykonawcy, jak The Beatles, Czesław Niemen czy Jean Michel Jarre, ale i wśród współczesnych twórców, ze względu na unikatowe "moogowe" brzmienie, instrumenty te cieszą się ogromną popularnością. Akai z kolei nieodłącznie wiąże się z hip-hopem. Znawcy tematu, samplery tego producenta znają z tysięcy płyt, których brzmienie swoją wyjątkowość w dużej mierze zawdzięcza właśnie oryginalnym produktom z logo Akai.
Poznaj tajniki syntezy subtraktywnej na przykładzie syntezatorów MOOG, historię samplerów i najnowszą generację kontrolerów Akai MPC oraz Force! Zobacz sprzęt w akcji podczas koncertu zespołu Ukrop - w piątek, 17 maja w klubie Barka w Pile.
PROGRAM
Start: godz. 18.00
Moog i synteza
1. Historia kultowej marki Moog. Dowiesz się, kto i dlaczego stworzył markę Moog oraz jak potoczyły się jej dalsze losy.
2. Krótka historia syntezatorów. Poznasz syntezatory z przeszłości.
3. Synteza subtraktywna. Zapoznasz się z zagadnieniem syntezy subtraktywnej i dowiesz się, w jaki sposób była stosowana w muzyce elektronicznej przez takich wykonawców jak Jeff Mills, Octave One, The Prodigy itd.
Akai i samplery
1. Historia samplerów marki Akai. Dowiesz się, kto i dlaczego wymyślił samplery i jak ich architektura wpłynęła na rozwój marki Akai. Dowiesz się, jaki wpływ samplery wywarły na rozwój hip-hopu i muzyki elektronicznej oraz kto na nich grał i gra.
2. Najnowsze stacje robocze. Zobaczysz potężne autonomiczne stacje robocze Akai MPC X i Akai MPC Live oraz samodzielny system muzyczny Akai Force, które już teraz ustanowiły nowy standard w produkcji muzycznej.
3. Praktyka. Weźmiesz udział w zgraniu live-act z wykorzystaniem omawianego sprzętu.
Pokazy na żywo.
Początek koncertu zespołu Ukrop (Mikołaj Dygasiewicz i Julek Tarasiuk) ok. godz. 22.00.
Rasizm ma twarz Kaczyńskigo i PiS
Precz z kaczyzmem ! ! !
rh
20:41, 2025-07-09
Rasizm ma twarz Kaczyńskigo i PiS
"wrzeszczącą hołotę z biało-czerwonymi flagami" Zupełnie jakbym czytał pamiętnik jakiegoś emerytowanego ubeka.
ppp
17:09, 2025-07-09
Rasizm ma twarz Kaczyńskigo i PiS
Komuna nie ma ojczyzny. Komuniści są specjalistami internacjonalizmu, pedalstwa, aborcji i uciemiężania klasy robotniczej, która według ich koncepcji cywilizacji ma być sztandarem postępu, pozytywnych wartości. Komuniści siedząc wygodnie w fotelach z firmy Forte stanowią awangardę klasy robotniczej i z nahajką i naganem w ręce pasą się na trudzie ludu. To jest rasizm bez rasy. Komuna ma twarz Antoniego, speca od korupcji w pałacu prezydenta Kwaśniewskiego.
manifestkomunistyczn
17:07, 2025-07-09
Rasizm ma twarz Kaczyńskigo i PiS
Kocham załupieżonego Kaczyńskiego. Mam jego zdjencia❤️👍
Super
14:17, 2025-07-09
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz