- Pandemia pokazała, jak ważna jest szkoła stacjonarna! - podkreślił prezydent Piły Piotr Głowski podczas Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2021/22, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich.
Podczas krótkiego wystąpienia, którego wysłuchali uczniowie, rodzice i nauczyciele, prezydent Piotr Głowski podkreślił przede wszystkim, jak ważną rolę odgrywają szkoła i nauka w życiu ludzi.
- Chodzimy do szkoły, żeby być lepszymi ludźmi, a nasze życie było pełniejsze i piękniejsze. Pokazał to dobitnie czas pandemii, bo bez szkoły i nauki nie byłoby szczepionek, nie byłoby lekarzy ratujących w szpitalach ludzkie życie, a ludzkość zapewne zostałaby zdziesiątkowana. Bo to dzięki nauce, dzięki temu, że wasi przodkowie chodzili do szkoły i pilnie się uczyli mogliśmy nad tym strasznym czasem zapanować - stwierdził Piotr Głowski, kierując ostanie słowa do młodzieży.
Prezydent zaznaczył jednocześnie, że tylko szkoła stacjonarna spełnić może swoją rolę edukacyjną i społeczną.
- Halę, w której się znajdujemy, oddaliśmy już wiele miesięcy temu, a ja po raz pierwszy widzę ją zapełnioną i cieszę się że wreszcie możemy się spotkać. Pandemia pokazała bowiem także, że szkoła stacjonarna jest bardzo ważna i nie jest to tylko miejsce, gdzie przychodzimy się uczyć, czasami dostać piątkę, a innym razem jedynkę. Bo tak naprawdę, w szkole uczymy się życia w społeczeństwie, tu zawiązują się przyjaźnie, które przez internet trudno związać - podkreślił Piotr Głowski.
Mówiąc o szkole prezydent odniósł się także, do zmian w systemie edukacji, których wprowadzenie zapowiada rząd. W opinii Piotra Głowskiego, zmiany są konieczne, ale muszą nadążać za zmieniającym się światem.
- Słyszymy wiele informacji o dużych zmianach w systemie edukacji. Wszyscy też zdajemy sobie sprawę, że ten system trzeba przewartościować. Pytanie tylko, w jakim kierunku to przewartościowanie ma zmierzać? Bo przecież nie powinniśmy uczyć dzieci według schematów, które były dobre dla nas i osób od nas starszych. Świat się bowiem, tak szybko zmienia, że te schematy stały są czasem śmieszne, czasem nieadekwatne, a wielu przypadkach nie nadążają za zdobyczami współczesnej wiedzy i nauki. Życzę pięknego, pełnego pasji - bo bez niej nie ma dobrej nauki – roku szkolnego - zakończył swoje wystąpienie prezydent Piły Piotr Głowski.
Podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego, ślubowanie złożyli nauczyciele, którzy uzyskali stopień nauczyciela mianowanego:
Joanna Koszulińska z Publicznego Przedszkola nr 2
Angelika Kucznier z Publicznego Przedszkola nr 3
Jagoda Spek z Publicznego Przedszkola nr 7
Joanna Witkowska z Publicznego Przedszkola nr 11
Danuta Mikołajczyk z Publicznego Przedszkola nr 12
Żaneta Przeniczka z Publicznego Przedszkola nr 12
Natalia Tabor z Publicznego Przedszkola nr 13
Beata Kwiatkowska z Publicznego Przedszkola nr 14
Anna Kołodziejczyk z Publicznego Przedszkola nr 17
Daria Lazarewicz z Publicznego Przedszkola nr 17
Sława Wesołowska z Publicznego Przedszkola nr 17
Ewa Czarnecka z Publicznego Przedszkola nr 18
Natalia Gruenke ze Szkoły Podstawowej nr 1
Justyna Klocek ze Szkoły Podstawowej nr 2
Karolina Kochmańska ze Szkoły Podstawowej nr 2
Anna Sieniawska ze Szkoły Podstawowej nr 2
Angelika Adamska ze Szkoły Podstawowej nr 3
Marika Naskręt ze Szkoły Podstawowej nr 3
Bartosza Gałecki ze Szkoły Podstawowej nr 4
Michał Oryszak ze Szkoły Podstawowej nr 4
Julia Szymańska ze Szkoły Podstawowej nr 4
Marta Krysiak ze Szkoły Podstawowej nr 5
Katarzyna Adamczyk ze Szkoły Podstawowej nr 6
Aleksandra Dominiczak ze Szkoły Podstawowej nr 12
Agnieszka Kmiotek ze Szkoły Podstawowej nr 12
Przemysław Lach ze Szkoły Podstawowej nr 12
Kamila Niśkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 12
Monika Workowska ze Szkoły Podstawowej nr 12
Prezydent wręczył również nominacje nowym dyrektorom: Bożenie Robak, która kierować będzie Publicznym przedszkolem nr 6, oraz Aleksandrze Goldstein, nowej dyrektorce Szkoły Podstawowej nr 11.
Piotr Głowski podziękował także trójce dotychczasowych dyrektorów szkół i przedszkoli. Odchodzącym na emeryturę Małgorzacie Pawlak (Publiczne Przedszkole nr 6) i Grzegorzowi Wądołowskiemu (Szkoła Podstawowa nr 11) oraz Lidii Wójciak, która po zamknięciu Publicznego Przedszkola nr 7 objęła stanowisko zastępcy dyrektora ds. przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 2.
Nowy rok szkolny w pilskich szkołach publicznych rozpoczęło ok. 650 pierwszoklasistów. Łącznie w szkołach będzie prowadzonych przez Gminę Piła, uczyć się będzie ok. 5580 uczniów i uczennic, a do publicznych przedszkoli uczęszczać będzie 2110 dziewczynek i chłopców. Nad ich edukacją, bezpieczeństwem oraz komfortowym pobytem, czuwać będzie ok. 900 nauczycieli i ok. 400 pracowników administracji i obsługi.
Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały, podzielony na dwie części, program artystyczny. Pierwsza część odnosiła się do 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Druga nawiązywała do szkolnej nauki.
pilanin54448317:38, 01.09.2021
A czemu nie w "Siódemce", gdzie pierwszaki będą się gnieździć w klasach liczących 26 osób, a wuef odbywa się w czymś co bardziej przypomina kurnik, a nie salę gimnastyczną.
No tak20:41, 01.09.2021
Piotr Głowski stwierdził, że chodzimy do szkoły, żeby być lepszymi ludźmi, a nasze życie było pełniejsze i piękniejsze, bo to dzięki nauce, dzięki temu, że nasi przodkowie chodzili do szkoły i pilnie się uczyli mogliśmy nad tym strasznym czasem zapanować. Tylko że ciekawe do jakiej zboczonej szkoły chodzili LGBT, że nie można nad tym zepsuciem zapanować.
dr Murek13:34, 02.09.2021
Ponoć Eli chce oddelegować kilka osób ze starostwa na oddział wewnętrzny szpitala w Pile. Sam też już deklaruje wykonywanie mniej skomplikowanych zabiegów. Oczywiście na początku. Bo dla chcącego nic trudnego. Trzeba tylko chcieć! ?
...16:49, 02.09.2021
?????
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
0 2
To nie wiesz?????jaki jest zamysł????zrewitalizują "7",potem zaczną ją wygaszać, a budynek sprzedadzą na biura.....I będzie po wspaniałej szkole z duszą....dlatego najpierw rewitalizacja,a potem budowa sali gimnastycznej o ile w ogóle do niej dojdzie....bo obietnice są kilkuletnie.W ten sposób zniechęcają rodziców do zapisu do szkoły,bo kto chciałby aby jego dziecko uczyło się w szkole wieku XX???I w ten sposób sprawa się rozwiąże....