Zamknij
REKLAMA

Na Bolemką zbudowali dom dla pszczół

08:17, 12.05.2019 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności wspólnie z instruktorami ze Stowarzyszenia Na Górze w ramach ubiegłorocznego przedsięwzięcia "Naturalnie, że natura!" wykonały i zamontowały na terenach rekreacyjnych nad Jeziorem Chodzieskim ul dla pszczół.

- Poprzez tę inicjatywę chcieliśmy pokazać, że osoby z niepełnosprawnościami, choć często potrzebują i oczekują pomocy, to równocześnie chcą i mogą pomagać w ważnych sprawach - mówi Wojciech Retz, przewodniczący Stowarzyszenia Na Górze. - Postanowiliśmy pomóc pszczołom, aby one mogły w przyszłości pomóc wszystkim ludziom - niezależnie, czy są pełnosprawni, czy niepełnosprawni. Pszczoły dbają o świat, niestety z naszą, ludzką społecznością jest gorzej... Ul, który jesienią zamontowaliśmy został częściowo zniszczony. Kilka dni temu odnowiliśmy go i zawiesiliśmy tablicę informującą do czego służy - tak, aby ponownie nie pomylili się ci, którzy myśleli, że jest to przyrząd do ćwiczeń na siłowni. Mamy też nadzieję, że ta konstrukcja, oprócz tego, że jest domem dla pszczół samotnic i innych owadów zapylających, będzie też służyła jako element edukacji. Polecamy wychowawcom przedszkoli i nauczycielom szkół w Chodzieży spacer z dziećmi do miejsca, gdzie stoi "Dom dla pożytecznych pszczół", czyli przy mostku nad rzeczką Bolemką wypływającą z jeziora miejskiego - zachęca Wojciech Retz.

Projekt "Naturalnie, że natura!" został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA