Zamknij
REKLAMA

Zimowy Piknik Wojskowy na stadionie przy Okrzei

08:33, 13.12.2018 | Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj

W najbliższą sobotę na stadionie przy ulicy Okrzei w Pile odbędzie się Zimowy Piknik Wojskowy. Wśród wielu jednostek swoje działania zaprezentuje 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej.

Zapowiada się kolejne ciekawe spotkanie z polskim wojskiem przy Okrzei. Żołnierzy i sprzętu wojskowego na stadionie będzie dużo.

- Chcemy popularyzować służbę wojskową, zarówno zawodową, jak i wojsk obrony terytorialnej. Zapraszamy oczywiście całe rodziny - mówi ppłk Tomasz Cieślak, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Pile, wraz ze Starostwem Powiatowym w Pile współorganizator pikniku.

Obecni będą przedstawiciele następujących jednostek: 100. Batalion Łączności z Wałcza, 104. Batalion Logistyki z Wałcza, 12. Baza Bezzałogowych Statków Powietrznych z Mirosławca, 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, 2. Brygada Zmechanizowana ze Złocieńca, 1. Regionalna Baza Logistycznej w Wałczu.

Dużą atrakcją będą również koncerty Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy. Pierwszy występ zacznie się już o godzinie 10.00 na dziedzińcu przy Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” (od strony wjazdu na targowisko).

Na stadionie będzie jeszcze wiele dodatkowych atrakcji: pokazy walki wręcz, ogniska, darmowa wojskowa grochówka. Do tego wiele niespodzianek dla dzieci.

- Spotkania z wojskiem na stadionie przy Okrzei zawsze były ciekawym wydarzeniem, cieszącym się wśród mieszkańców dużym zainteresowaniem. Jestem pewien, że w sobotę będzie podobnie - zaprasza Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone