Zamknij
REKLAMA

Powiat dołożył milion do remontu drogi Zawada-Piła

16:52, 12.09.2019 | Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj
fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w Pile dokonano zmian w budżecie, aby jak najszybciej wykorzystać środki z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych na remont drogi Zawada-Piła.

Premier Mateusz Morawiecki w ubiegłym tygodniu zatwierdził podział środków z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych. Do północnej Wielkopolski trafiło ponad 61,5 mln zł, w tym Powiat Pilski pozyskał ponad 8 mln zł. Pieniądze zostaną przekazane zarówno na remonty dróg gminnych, jak i powiatowych.

Na liście zadań w powiece pilskim znalazły się cztery inwestycje, a wśród nich przebudowa drogi powiatowej Zawada-Piła. Przyznane dofinansowanie wynosi 1.569 411 zł, a planowany koszt modernizacji to około 2,6 mln zł.

Aby remont drogi rozpoczął się jeszcze w tym roku, potrzebne było zapewnienie całości środków. Starosta Eligiusz Komarowski zawnioskował zatem o zwołanie sesji nadzwyczajnej, by pilnie dokonać zmian w budżecie. Radni poparli wniosek zarządu dotyczący dofinansowania remontu w wysokości 1 mln 48 tys. zł.  

- W takich sytuacjach potrzebne są szybkie i zdecydowane działania. Otrzymaliśmy ogromny zastrzyk pieniędzy, mam nadzieję, że inne samorządy w naszym powiecie, podobnie dobrze wykorzystają dodatkowe środki z budżetu państwa. Już niebawem zamierzamy ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy, który zrealizuje to zadanie - zapowiada starosta.   

Droga Zawada-Piła ma długość oko 3,7 km. W latach 2016-2017 Powiat Pilski z własnych środków wyremontował już jeden odcinek, teraz prace będą odbywać się na długości blisko 2 kilometrów na terenie gminy Szydłowo. Droga zyska nową nawierzchnię, wzdłuż niej powstanie ścieżka pieszo-rowerowa i bezpieczne przystanki autobusowe. Na modernizowanym odcinku powstaną trzy przejścia dla pieszych. Jeśli warunki pogodowe pozwolą, prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

GeografGeograf

5 2

Zdzierela się ucieszy 20:54, 12.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

amam

1 0

Myślisz, że mieszkańcy Zawady się nie ucieszą? A mieszkańcy Starej Łubianki pracujący w zachodniej części Piły się nie ucieszą? A rowerzyści w tym kolarze, którzy często korzystają z tej drogi pogniewają się? 21:53, 12.09.2019


MonikaMonika

0 0

Cześć Panowie,mam na imie Monika i mam 25 lat jeżeli masz ochotę Napisz do mnie na www.wyspakobiet.eu/monika25 jeśli jesteś miłośnikiem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą. Pozdrawiam Milutko :).. 09:22, 13.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone