Zamknij
REKLAMA

Stan na godzinę 9.30 - nie ma zakażenia koronawirusem

16:49, 17.03.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj
REKLAMA

5 osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem w szpitalach (1 w Poznaniu, 4 w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu na SOR w Pile), 8 w kwarantannie domowej, 186 pod nadzorem epidemiologicznym - to sytuacja z 7 marca z godziny 9.30 na terenie powiatu pilskiego, przedstawiona przez starostę na dzisiejszym posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.  

- Wśród mieszkańców naszego powiatu nie potwierdzono jeszcze żadnego przypadku zakażenia koronawirusem - zakomunikował starosta Eligiusz Komarowski.

Starosta informuje również, że Starostwo Powiatowe w Pile funkcjonuje wprawdzie w ograniczonym zakresie, ale podstawowe czynności i funkcje realizowane są na bieżąco z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Budynek Starostwa wyposażony jest w dozowniki z płynem dezynfekującym, w Wydziale Komunikacji zamontowane zostały specjalne przesłony po to, by zwiększyć bezpieczeństwo zarówno pracowników jak i mieszkańców.

Zarząd Powiatu w Pile podjął decyzję o przekazaniu z rezerwy budżetowej 240 tys. zł na zakup środków ochrony indywidualnej dla szpitali w Pile i Wyrzysku.  

- Ponadto otrzymaliśmy 90 tys. zł od wojewody wielkopolskiego. Te środki zostały również przekazane na zakup środków do dezynfekcji, masek z filtrem hpa, koców jednorazowych oraz innych środków ochrony, które są potrzebne medycznemu personelowi - informuje starosta.   
 
70 tys. zł Powiat przekazał na zakup urządzenia do dekontaminacji karetek  (usunięcia i unieszkodliwienia substancji potencjalnie toksycznych, w tym biologicznych). Planuje ponadto zakup za ok. 100 tys. zł urządzenia do sterylizacji i akcesoriów używanych w pilskim szpitalu.
 
Dla wzmocnienia środków bezpieczeństwa podjęto z dyrekcją pilskiego szpitala decyzję, że oddział neurologii zostanie przeniesiony na inne piętro, a na dotychczasowym oddziale, który dysponuje osobnym wejściem i wjazdem, powstanie tzw. oddział obserwacyjny z 20 łóżkami dla osób, u których wystąpi podejrzenie zakażenia koronawirusem, w oczekiwaniu na wyniki testu.
 
- Chciałbym podziękować wszystkim służbom za zaangażowanie. Dziękuję mieszkańcom, że stosują środki ostrożności i za to, że ruch na naszych ulicach i w miejscach, które były do tej pory często odwiedzane, znacznie się ograniczył. Zostań w domu to hasło, które powinno nam przyświecać każdego dnia, a ograniczenie wyjść z domu służy naszemu bezpieczeństwu i naszych bliskich - mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Relacja video po dzisiejszym posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

rhrh

5 3

Panie starszy, gdzie unijne flagi. Jak po kasę to do Unii, a unijna flaga to "szmata". 20:55, 17.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bbbbbb

2 4

A co to obowiązek jakiś? Warunek? Jak cię podnieca unijna flaga to sobie w domu zamontuj. 09:15, 18.03.2020


gugugugu

1 2

Bo liczba zbadanych jest dwucyfrowa, więc przestań Pan sobie jaja robić. Zbadajmy testem tysiąc osób chorych na grypę czy przeziębionych to się wtedy zdziwimy. 12:12, 18.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GUSGUS

4 1

Czy w Pile nie ma osób objętych kwarantanną? Czy na konferencji jest wszystko mówione? Czy nie ma obcokrajowców z podejrzeniem koronawirusa? To są pytania. 12:32, 18.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA