Zamknij
REKLAMA

Więcej osób w kwarantannie. Większość wróciła z zagranicy

17:50, 30.03.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj
REKLAMA

Oto dzisiejszy komunikat starosty pilskiego z posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Najważniejsze: nadal nie ma kolejnych, nowych przypadków z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem na terenie powiatu pilskiego. Aktualne dane o sytuacji epidemiologicznej w powiecie: 1 osoba zakażona, 2 osoby hospitalizowane (jedna w szpitalu w Poznaniu, jedna w szpitalu w Pile), 439 osób objętych kwarantanną (w tym blisko 400 w związku z przekroczeniem granicy po 15 marca br.), 220 osób objętych nadzorem epidemiologicznym.

- Zachęcam wszystkie osoby wracające do kraju, które muszą odbyć kwarantannę, a nie mogą jej odbyć w domu, aby skorzystały z informacji dzwoniąc pod numer 784 069 152. Przypominam również, że wszelkich informacji udziela również Urząd Wojewódzki w Poznaniu: tel. 61 854 15 42; e-mail [email protected]. Osobiście zachęcam powracających do Polski, aby odbywali kwarantannę poza miejscem swojego zamieszkania, żeby nie narażali swoich najbliższych i żeby korzystali z powyższych kontaktów. Na terenie Wielkopolski jest kilka miejsc gdzie taką kwarantannę można odbyć. Pamiętajmy o najważniejszych zasadach kwarantanny: nie opuszczamy domu, nie wychodzimy do sklepu, nie spacerujemy z psem, nie spotykamy się z bliskimi. To, jak dziś się zachowujemy, będzie decydować o naszym zdrowiu w najbliższej przyszłości, a nasze nieroztropne zachowanie może być brzemienne w skutkach - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Przypominamy również, że trwa akcja "Wspieramy Szpital Specjalistyczny w Pile w walce ze skutkami COVID-19". Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty na konto: PKO BP 61 1020 4027 0000 1402 1600 9568 z dopiskiem COVID-19 i prosimy o kolejne. Niebawem przekażemy szczegółową informację na temat tego, ile środków i na jaki cel zostały przeznaczone.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA