Zamknij
REKLAMA

Za kilka miesięcy hala sportowa przy Pola będzie gotowa

19:55, 29.09.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Starosta pilski Eligiusz Komarowski i wicestarosta Arkadiusz Kubich razem z pilskim posłami Martą Kubiak, Krzysztofem Czarneckim, Grzegorzem Piechowiakiem i Marcinem Porzuckiem wizytowali plac budowy hali sportowej przy ulicy W. Pola w Pile.

Towarzyszył im również Grzegorz Witkowski, dyrektor Liceum Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile, którym to uczniom przede wszystkim obiekt ten będzie służył, choć korzystać z niego będą również uczniowie I LO w Pile oraz innych szkół prowadzonych przez Powiat Pilski, a także wszyscy mieszkańcy.  

Stan prac jest mocno zaawansowany. Zakończono prace związane z poszyciem dachu oraz wentylacją hali. Aktualnie prowadzone są prace tynkarskie oraz instalatorskie. Wykonywana jest instalacja elektryczna wewnątrz budynku oraz zewnętrzna instalacja oświetlenia elewacji.

Budowa hali to jedna z najważniejszych inwestycji Powiatu Pilskiego w bieżącym roku. Całkowity koszt inwestycji to ponad 15 mln zł, w tym 6 mln zł stanowi dotacja z Ministerstwa Sportu dzięki wpisaniu zadania do "Rządowego programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu".

- Z budową hali ruszyliśmy w październiku 2019 roku. Była to inwestycja oczekiwana przynajmniej od 20 lat. Poprzednie władze powiatu tylko o niej mówiły, ale dopiero w 2018 i w 2019 roku zdecydowane działania obecnego Zarządu Powiatu w Pile, radnych koalicji Porozumienie Samorządowe, Prawa i Sprawiedliwości oraz pilskich parlamentarzystów doprowadziły do rozpoczęcia budowy. Dzięki ich wsparciu pozyskaliśmy również środki zewnętrzne - mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Finał prac coraz bliżej, na początku przyszłego roku hala będzie gotowa. Obiekt będzie miał wielofunkcyjne boiska o łącznej powierzchni 50 m x 30 m, ponad 200 miejsc na widowni, zaplecze socjalne, szatnie, toalety, miejsca parkingowe. Rozgrywane będą tam mecze w trzech podstawowych dyscyplinach: piłka siatkowa, piłka ręczna i koszykówka.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

pilanin87134pilanin87134

1 1

Przepraszam, czy ktoś się orientuje, czy hala sportowa przy SP 6, której budowa teoretycznie zakończyła się zdaje się w 2019 roku, wreszcie została oddana do użytku? 22:34, 29.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kowalskykowalsky

1 0

Tak 08:50, 30.09.2020


REKLAMA