Zamknij
REKLAMA

Przy starostwie powstaje nowa ścieżka edukacyjna

12:14, 02.12.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Przy Starostwie Powiatowym w Pile trwa budowa nowej ścieżki edukacji ekologicznej. Ma być gotowa do końca grudnia. Będzie łączyć się z istniejącą już ścieżką edukacyjną (między budynkami przy wejściu na Wyspę), która wybudowana została w ramach projektu "Eko-Edukacja w Powiecie Pilskim".

- To kontynuacja naszych działań mających na celu edukację ekologiczną mieszkańców. Nowa ścieżka doskonale wpisuje się w plan zagospodarowania terenów zielonych i rekreacyjnych wokół Starostwa Powiatowego w Pile, w którym jednocześnie trwają prace związane z termomodernizacją budynku. Po zakończeniu remontu będzie to naprawdę piękne miejsce - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Wyremontowany ponad 100-letni zabytkowy budynek, była siedziba Urzędu Wojewódzkiego w Pile, wraz z atrakcyjnie zagospodarowanym otoczeniem, znacząco poprawi estetykę centrum Piły, stolicy powiatu pilskiego, a mieszkańcy będą tu mogli jeszcze miło spędzić czas.

Nowa ścieżka powstaje w ramach projektu "Wiedza bez ograniczeń - dostępna całodobowo terenowa stacja ekologiczna dla mieszkańców powiatu pilskiego". Wartość inwestycji to 145 tys. zł, w tym dofinansowanie, które Powiat Pilski pozyskał z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wynosi 87 tys. zł.

Nowa ścieżka będzie wyposażona m.in. w 5 gablot solarnych na temat źródeł energii odnawialnej, edukacyjną architekturę: wiatę, stół z pulpitami edukacyjnymi, zegar fenologiczny (obrazujący tajemnice zjawisk zachodzących w przyrodzie na przestrzeni pór roku) oraz edukacyjną grę terenową. Wokół zasadzona będzie atrakcyjna zieleń.

Z nowej ścieżki korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy: uczniowie, seniorzy, rodziny z małymi dziećmi, w tym uczestnicy lekcji z Powiatowego Centrum Edukacji Ekologicznej w Pile. Nowa ścieżka będzie dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

 krzych krzych

5 0

Brawo Eli. W końcu pomyślał o petentach wydziału komunikacji, kwitnących przed urzędem w długich kolejkach. Będą mieli super atrakcję, która umili im czas, gdy będą sterczeć w kolejce do załatwienia swojej sprawy! 03:00, 03.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pisfanpisfan

3 0

ekologiczna ścieżka z plastiku - brawo 08:58, 03.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA