Zamknij
REKLAMA

620 tys. zł na wyposażenie sal do nauki zawodów w PCE

18:25, 07.03.2021 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

W Powiatowym Centrum Edukacji w Pile - w ramach projektu "Gotowi do pracy" - trwa wyposażanie w nowoczesne urządzenia czterech pracowni do praktycznej nauki zawodów. Wartość projektu to 620 tys. zł, na jego realizację Powiat Pilski pozyskał unijne dofinansowanie w wysokości 560 tys. zł z WRPO na lata 2014-2020.

- Dzięki skutecznemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych nieustannie podnosimy jakość kształcenia zawodowego uczniów, aby zdobyli wysokie kwalifikacje i dobrą pracę - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Jak dotąd całkowicie doposażone zostały dwie pracownie. Do pracowni spawalniczej zakupiono np. symulator spawania. Został on tak zaprojektowany, że młodzież może uczyć się spawania od podstaw, a potem doskonalić umiejętności spawania w różnych pozycjach, w sposób bezpieczny dla zdrowia i przyjazny dla środowiska.

Do pracowni komputerowej wspomagania projektowania CAD/CAM zakupiono zestawy komputerowe stacjonarne z oprogramowaniem i laptop z projektorem.

Niebawem w pełni wyposażona będzie jeszcze pracownia obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Już zakupiono do niej drukarkę 3D, laptop, projektor i program graficzny do nauki projektowania.

Podobne bogato wyposażona będzie pracownia samochodowa, do której trafią nowoczesne urządzenia diagnostyczne, na wzór tych, które znajdują się w nowoczesnych warsztatach diagnostyki i mechaniki pojazdowej.  

Realizowany projekt obejmuje także kursy dokształcania nauczycieli kształcenia zawodowego i instruktorów praktycznej nauki zawodu.

- Te wszystkie działania podnoszą atrakcyjność programów nauczania w PCE w Pile, w której uczniowie szkół ponadpodstawowych nabywają umiejętności zawodowe w praktyce - podsumowuje starosta.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%