Zamknij
REKLAMA

Święto Wojska Polskiego na stadionie przy Okrzei

15:58, 16.08.2021 | fp
Skomentuj fot. Robert Judycki
REKLAMA

Podczas Rodzinnego Pikniku Wojskowego na stadionie powiatowym przy ulicy Okrzei w Pile wspólnie obchodzono Święto Wojska Polskiego.

- Była to już trzecia edycja tego wydarzenia. Za każdym razem staramy się zorganizować je jak najlepiej, aby uczestniczyło w nim jak najwięcej jednostek wojskowych i aby nie zabrakło atrakcji dla mieszkańców - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski. - Obchody Święta Wojska Polskiego wspólnie z żołnierzami są dla Piły i regionu bardzo ważne. Miasto ma bogate tradycje wojskowe, które są kultywowane i przekazywane kolejnym pokoleniom, a żołnierski mundur zawsze budzi tu ogromny szacunek.

W tegorocznym pikniku uczestniczyło aż 14 jednostek (jak dotąd to rekord), w tym po raz pierwszy przedstawiciele armii Stanów Zjednoczonych. A do tego grupy rekonstrukcji historycznych, policja, straż pożarna.

- Z satysfakcją patrzyłem, jak dzieci zasiadały w rosomakach, wozach łączności, wojskowych ciężarówkach, amerykańskich Hummerach, przymierzały strażackie kaski, włączały policyjne "koguty", a całe rodziny robiły sobie pamiątkowe zdjęcia - relacjonuje starosta.

Wiele działo się nie tylko na płycie stadionu, ale także na scenie. W ramach dofinansowania z programu "Niepodległa" z patriotycznym koncertem wystąpili wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury Iskra w Pile oraz zespół Forteca Walka Trwa. Wystąpił również zespół Grandioso, a w finale grupa Żuki w repertuarze The Beatles. Można było także podziwiać koncert i musztrę paradną w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Koszalina.

- Dziękuję współorganizatorom, uczestnikom - żołnierzom z przybyłych jednostek, pilskim strażakom i policjantom, przedstawicielom stowarzyszeń wojskowych - oraz współpracownikom zaangażowanym w organizację pikniku. Dziękuję mieszkańcom, że tak licznie przybyli na spotkanie z żołnierzami - dodaje starosta Eligiusz Komarowski.

Piknik odwiedzili m.in. poseł Marta Kubiak, senator Henryk Stokłosa - wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pile, wicestarosta Arkadiusz Kubich, Marek Kamiński - członek Zarządu Powiatu w Pile, radne powiatu Iwona Schulz i Monika Kubiak-Majewska oraz radna miasta Piły Emilia Piechocka.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

ZakochanyZakochany

5 1

Pani z WOT na ostatnim zdjęciu jest przepiękna. Zakochałem się. Proszę odpisać. 08:52, 17.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ww

5 5

i pani Kubiak podczas swej jedynej aktywności,czyli robieniu sobie,,selfiaczka"z kim popadnie,a najlepiej z jakimś ważniakiem 09:06, 17.08.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

pilanin33743pilanin33743

6 5

Po tej wypowiedzi widać, że oglądacze TVN i czytacze GW żyją w alternatywnej rzeczywistości. Poseł Kubiak niemal dzień w dzień z powodzeniem występuje w radiu i w telewizji w audycjach na żywo, ale jak ktoś żyje w bańce to skąd może wiedzieć... Rzuć to i zacznij myśleć samodzielnie! 12:21, 17.08.2021


ww

5 2

to,że ją,,pokazują"w reżimowych stacjach nie oznacza nic,to że coś mówi w jakiejś szczekaczce również,bo mówić to jedno,a mieć coś do powiedzenia to drugie🙂 16:00, 17.08.2021


VERSOVERSO

1 0

Te dziadki w mundurach naruszają regulamin wojskowy. Mają na sobie stare mundury które obecnie nie obowiązują w Wojsku Polskim. 08:54, 23.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%