Zamknij
REKLAMA

Jest umowa na budowę Powiatowego Centrum Innowacji Technologicznych

12:00, 10.10.2021 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Wkrótce ruszą prace związane z budową Powiatowego Centrum Innowacji Technologicznych w Pile. Kilka dni temu starosta pilski Eligiusz Komarowski i wicestarosta Arkadiusz Kubich podpisali z Zakładem Produkcyjno-Handlowo-Usługowym Sławomira Lisewicza umowę na realizację tego zadania.

Jest to najważniejsza inwestycja na przestrzeni wielu ostatnich lat w kształcenie zawodowe uczniów w północnej Wielkopolsce. Jej wartość to blisko 28 mln zł, z czego 24 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków unijnych. To rekordowe dofinansowanie pozyskane w historii Powiatu Pilskiego. Projekt został najwyżej oceniony w konkursie na inwestycje w rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego i uzyskał prawie połowę z 50 mln zł zaplanowanych na tego rodzaju inwestycje w północnej Wielkopolsce.

- Nadrabiamy wieloletnie zaniechania. Już wkrótce młodzież z całego subregionu pilskiego otrzyma jedne z najlepszych w kraju warunków do kształcenia. Dzięki zaangażowaniu moich współpracowników, współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami, m.in. z Sygnify Poland Sp. z. o.o. w Pile, SwissPol Sp. z o.o., Investa sp. z o.o. w Pile, PUSS w Pile i wieloma innymi, uczniowie szkół średnich powstaną nowoczesne pracownie będące wiernym odwzorowaniem linii produkcyjnych - mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Inwestycja zostanie przeprowadzona w dwóch etapach. Pierwszy obejmie przebudowę pomieszczeń w istniejącym budynku Powiatowego Centrum Edukacji przy ulicy Ceglanej oraz rozbiórkę dwóch budynków mu towarzyszących. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 2,6 tys. m2. W drugim etapie zostanie wybudowany nowy obiekt o powierzchni ok. 1,6 tys. m2.

- Myślę, że w przyszłym roku zamkniemy budowę, a wiosną 2023 roku będziemy wyposażać ponad 20 pracowni dedykowanych uczniom szkół zawodowych, branżowych i techników. Inwestowanie dzisiaj w nowoczesną infrastrukturę kształcenia zawodowego jest bardzo pożądane. To szansa dla młodzieży nie tyko z Piły, lecz także z pozostałych gmin naszego powiatu i całej północnej Wielkopolski - dodaje starosta.

Powiatowe Centrum Innowacji Technologicznych w Pile będzie bardziej rozbudowane niż to w Grzymysławicach koło Wrześni, które w 2018 roku powstało w sąsiedztwie zakładów Volkswagena.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

VERSOVERSO

4 7

Brawo Eli...tak trzymaj....a Ty Głowski jak Ci się już nic nie chce to poddaj się do dymisji poprostu i nie marnuj czasu na rozwój naszego miasta. Wracaj na swoją wiochę. 09:14, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do VERSOdo VERSO

0 0

Drogi panie (pani) VERSO! ,,Polska'' język - ,,trudna" język. Ortografia to straszna zmora. PODAJ się do dymisji i PO PROSTU nie zaśmiecaj forum. To mogą czytać dzieci. 21:33, 15.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%