Zamknij
REKLAMA

Narodowe czytanie w szkole w Falmierowie

07:38, 14.09.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Szkole Podstawowej w Falmierowie przeprowadzono akcję Narodowego Czytania "Przedwiośnia" Stefana W Żeromskiego.

Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania została zainaugurowana przez parę prezydencką. Odbyła się ona w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Kulminacja akcji przypadła na 8 września, a lekturą Narodowego Czytania w tym roku było "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.

Do udziału w czytaniu zachęcał Prezydent RP Andrzej Duda: - W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie "Przedwiośnia". Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu.

W szkole w Falmierowie swoim koleżankom i kolegom czytały uczennice klasy VIIB Natalia Kaleta i Małgorzata Kuna, pod opieką bibliotekarki Marioli Bromek. Na pamiątkę wydarzenia w uczniowskich zeszytach zostały przystawione okolicznościowe pieczątki.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone