Zamknij
REKLAMA

W Szkole Podstawowej w Wyrzysku stanęli do hymnu

20:02, 10.10.2018 | D. B.-A.
REKLAMA
Skomentuj

Ponad 400 uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku wraz z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami zaśpiewało "Mazurka Dąbrowskiego", "Rotę" i "Boże, coś Polskę". Te trzy pieśni zostały wykonane pod kierunkiem dyrygenta, nauczyciela muzyki Agnieszki Rummel.

Zgłosiliśmy naszą szkołę do ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach Wieloletniego Programu Rządowego Niepodległa na lata 2017-2022. Wysłuchania i zarejestrowania wykonania hymnu państwowego i dwóch pieśni hymnicznych dokonało dwuosobowe jury powołane przez organizatora.

Ogólnopolski konkurs "Do Hymnu" wpisuje się w szereg działań prowadzonych w naszej placówce w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie na lekcjach muzyki pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowywali się do nagrania wykonania hymnu narodowego i dwóch pieśni patriotycznych. Doskonale opanowali w całości niełatwe teksty utworów, zachowali właściwą postawę w czasie ich wykonania, zaprezentowali się w strojach galowych, wyrażając w ten sposób swój szacunek wobec hymnu i najstarszych pieśni patriotycznych.

Na podziw zasługuje fakt, iż wszyscy wykonawcy - ponad 400-osobowy chór - pięknie odśpiewali hymn narodowy i pieśni na trwałe wpisane w kulturę i tradycję Polski.

Po nagraniu przedstawiciele komisji konkursowej przekazali na ręce dyrektora szkoły Danuty Buryty-Arndt pamiątkowy dyplom i wyrazili uznanie do sposobu i poziomu prezentacji.

Każdy uczeń biorący udział w przesłuchaniu i nagraniu otrzymał pamiątkowy dyplom.

Tak więc pierwszy etap konkursu za nami, czekamy na wyniki. Jednak niezależnie od nich cieszy, iż uczniowie umieją pięknie wykonać najważniejsze dla każdego Polaka pieśni, a swoją postawą w czasie nauki, prób do występu i prezentacji wykazali postawę szacunku wobec wartości narodowych i dojrzałości patriotycznej.

Z takiej postawy jesteśmy dumni!

(D. B.-A.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone