Zamknij

Święto Niepodległości w CKZiU w Wyrzysku

08:38, 18.11.2019 Marek Kułakowski
Skomentuj fot. CKZiU Wyrzysk fot. CKZiU Wyrzysk

Narodowe Święto Niepodległości w wyrzyskiej szkole średniej rozpoczęto od udziału w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła do hymnu" i wspólnie odśpiewaliśmy hymn.

Spotkaliśmy się podczas uroczystości, w trakcie której wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych wykonanych przez uczniów klasy 1a (Julia Michałek, Katarzyna Roszek, Patryk Rozonko, Wiktor Klejna, Paweł Żłobiński, Jagoda Leszczyńska, Zuzanna Wieczorkiewicz, Patryk Czerwiński, Joachim Gramse, Hubert Malczewski, Fabian Warpiński, Kacper Pawłowski) pod kierunkiem Beaty Kempy-Szpot oraz obejrzeliśmy inspirującą sztukę "11 listopada czyli wiwisekcja patrioty", napisaną przez nauczyciela Marka Kułakowskiego. Fabuła opowiadała o nieudanej próbie przedstawienia klasycznej akademii szkolnej, którą zakłócają kibice, kombatant, handlarz "artykułami patriotycznymi". Sztuka pokazywała współczesna Polskę i postawy ludzkie wobec ważnych zagadnień: patriotyzmu, wolności, percepcji historii i mitów narodowych… Pokazywała, zadawała pytania a przede wszystkim zmuszała do refleksji. To uczniowie klasy 1 TIG stanęli na wysokości zadania pod kierunkiem Marka Kułakowskiego. Chociaż są uczniami CKZiU w Wyrzysku dopiero od dwóch miesięcy, z wielkim zaangażowaniem przygotowali przedstawienie. Na wyróżnienie zasługują: Łukasz Stachowiak w roli Prowadzącego, Martyna Michniacka, która zaśpiewała piosenkę "Pola" Muńka Staszczyka, Jakub Skubiszyński jako Kombatant, czy Hubert Kossak w roli Sprzedawcy. Prawdziwą furorę zrobił jednak Michał Korpal w roli Kibica.

Na pochwałę zasługują wszyscy uczniowie klas 1TIG i 1a, bowiem wszyscy zaangażowali się w uroczystość, a uczniowie i nauczyciele obejrzeli spektakl z zainteresowaniem i uznaniem , o czym najlepiej świadczyła owacja na stojąco i gromkie brawa publiczności.

W ramach obchodów Święta Niepodległości odbył się również quiz historyczny - Niepodległościowe Koło Fortuny (przygotowany przez Marka Kułakowskiego). Licznie przybyłe drużyny odkrywały historię i ojczyste tradycje. Młodzież zmagała się m.in. z filmem, cytatami, wierszami i pieśniami oraz układała puzzle rozpoznając postaci historyczne, zabytki czy obrazy.

Pierwsze miejsce zajęła klasa IV TIŻ, drugie klasa Ic, trzecie klasa III TIŻ i IIa, natomiast wyróżnienie otrzymały drużyny z klas Ib i I TIŻ. Ten rodzaj turnieju zapewnił dobrą zabawę, ale również pozwolił uczniom wykazać się wszechstronną wiedzą historyczną.

Mamy nadzieję, że już niedługo pochwalimy się kolejnymi przedsięwzięciami.

(Marek Kułakowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%