Zamknij
REKLAMA

Andrzejki w Chatce Puchatka

11:00, 02.12.2019 | Przedszkole Publiczne w Wyrzysku
Skomentuj
fot. Przedszkole w Wyrzysku
REKLAMA

W Publicznym Przedszkolu nr 1 im. Chatka Puchatka odbyły się międzygrupowe spotkania andrzejkowe. Przedszkolaki z chęcią wzięły udział w zabawach, które zgodnie z tradycją miały wskazać, co nas czeka w przyszłości.

Wszystkie dzieci świetnie się bawiły, ale szczególny zachwyt było widać na twarzach najmłodszych, którzy po raz pierwszy brali udział w andrzejkowym wróżeniu. Młodsze przedszkolaki rozpoczęły od wrzucania grosików do studni życzeń, aby zapewnić spełnienie przepowiedni. Starsze dzieci na początek wylosowały kolorowe karteczki, które miały wskazać ich nastrój. W każdej z grup pojawiły się zabawy, które miały przewidzieć, jaki prezent każdy dostanie od Mikołaja poprzez losowanie cukierków z wróżbą oraz liczb. Wśród zabaw nie mogło zabraknąć przewidywania, kim dzieci zostaną w przyszłości. Ponadto były wróżby z rekwizytami, które wskazywały, jakie charaktery posiadają losujący i jakie czeka ich życie. Wśród rekwizytów były zaskakujące, jak ziarenka pieprzu, kamyk, orzech. Ciekawostki niosła zabawa z czarodziejskimi balonami, która wymagała od uczestników nie lada odwagi, ponieważ, aby poznać zdarzenie które ma się niebawem pojawić, trzeba było przebić balon. Emocje były duże zarówno u dzieci, jak i publiczności. Podobnie było podczas zabawy z kołem fortuny, w której z napięciem czekano na wskazanie gwiazdy przez obracającą się wskazówkę.

Pośród zabaw były również takie, które nie przepowiadały przyszłości, ale tworzyły wesołą atmosferę i skłaniały do wspólnej zabawy. Wśród zabaw tanecznych były „Kaczuchy” oraz „Kapelusze”, gdzie wędrujące nakrycie głowy eliminowało uczestnika zabawy, kiedy pozostało na głowie dziecka, podczas przerwy w muzyce. Było też aktywne słuchanie muzyki w zabawie pt. „Czary-mary”. U starszaków pojawiła się też paczka z niespodzianką, której wiele warstw kryło coraz wymyślniejsze zadania, sprawiające wiele radości rozpakowującym i kibicom.
Na zakończenie, dzieci młodsze otrzymały gałązki wiśni, które zgodnie z tradycją, jeśli wypuszczą pąki do świąt będą wskazywały na spełnienie andrzejkowych wróżb. Po wielu emocjach i mnóstwie zabawy, na wszystkie dzieci czekała w sali słodka przekąska, którą z ochotą częstował się każdy przedszkolak.  

(Przedszkole Publiczne w Wyrzysku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA