Zamknij
REKLAMA

Sukces uczennic z Szydłowa w konkursie o Paderewskim

08:40, 05.05.2021 | na podst. UG Szydłowo
Skomentuj
REKLAMA

Uczennice Szkoły Podstawowej w Szydłowie zostały laureatkami ogólnopolskiego konkursu "Ignacy Jan Paderewski - pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury".

Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych i artystycznych w kraju oraz szkół polskich za granicą w kategoriach: Muzykolog primus i Muzykolog altus, Historyk primus i Historyk altus, Dziennikarz primus i Dziennikarz altus, Kreator sztuki primus i Kreator sztuki altus, Statystyk primus i Statystyk altus.

Komisje konkursowe poszczególnych kategorii złożone z przedstawicieli Instytucji współpracujących: Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademii Muzycznej w Poznaniu, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu wyłoniły zwycięzców, laureatów i wyróżnionych.

W kategorii Kreator sztuki primus i Kreator sztuki altus w grupie uczniów klas V-VIII szkół podstawowych I miejsce zajęła Karolina Drost z klasy VIa Szkoły Podstawowej w Szydłowie. Z kolei uczennica klasy VId Paulina Kowalewska zajęła II miejsce.

(na podst. UG Szydłowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

VERSOVERSO

1 1

Gratulacje dla dziewczyn i ich nauczycieli. ..gdyby to były szkoły średnie to Eli już by się tutaj lansował... 07:54, 06.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%