Zamknij
REKLAMA

W szkole w Miasteczku pracowały roboty

10:41, 11.10.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

W klasie IIa Szkoły Podstawowej w Miasteczku Krajeńskim odbyły się zajęcia z robotyki, które były nagrodą w ogólnopolskim konkursie "Zdrowie nietrudne".

Były to pierwsze zajęcia z robotyki w naszej szkole. Uczniowie mieli okazję rozwinąć kompetencje informatyczne i techniczne, nauczyć się podstaw kodowania i konstruowania robotów. Każda grupa otrzymała nowoczesny zestaw edukacyjny: klocki Lego, laptop z aplikacją i instrukcją. Uczniowie z wielkim zapałem konstruowali roboty. Wykazali się niezwykłą kreatywnością i umiejętnościami współpracy w grupie. Wykonana przez nich maszyna myślała i pracowała.

Na pytanie: czy warto wygrywać konkursy? - drugoklasiści odpowiedzieli, że tak. Dziękujemy pani wicedyrektor Iwonie Suchy za wsparcie i inspirację w tym konkursie.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

ZippoZippo

0 0

Szkoda tylko, że informatyka w tej szkole to dramat..., dzieciaki uczą się na pamięć np co to jest "folder" (wiem od siostry), a np w Pile syn w 6 klasie tworzy w arkuszu kalkulacyjnym bardzo skomplikowane formuły do obliczeń 11:09, 11.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WIEMWIEM

2 1

Folder (albo katalog) i plik, to pojęcia podstawowe w informatyce. Można potrafić tworzyć arkusze kalkulacyjne i nie wiedzieć później gdzie je znaleźć i jak zapisać. Jeśli nie zna się pojęć podstawowych wyrasta się na wtórnego analfabetę. 12:26, 11.10.2018


REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone