Zamknij
REKLAMA

Podziękowania za pomoc dla gminy

10:16, 16.09.2020 | Marta Konek
Skomentuj fot. Marta Konek
REKLAMA

Na ostatniej sesji Rady Gminy Miasteczko Krajeńskie wójt Krzysztof Jacek Oświecimski podziękował posłowi na Sejm RP Krzysztofowi Czarneckiemu i radnemu sejmiku wojewódzkiego Adamowi Bogrycewiczowi za pomoc przy realizacji projektu "Prosumenckie Odnawialne Źródła Energii w Gminach Miasteczko Krajeńskie oraz Szamocin".

Włodarz gminy wyjaśnił, iż w trakcie realizacji projektu zakwestionowano użyte w specyfikacji sformułowanie, iż panele fotowoltaiczne to urządzenia elektryczne. Spór między gminą a jednostką finansującą realizację projektu był o tyle istotny, że mógł kosztować gminę utratę ponad 600 tys. zł dofinansowania. Wyjaśnianie zawiłych kwestii trwało kilka miesięcy, podczas których ogromną pomocą służyli poseł Czarnecki i radny Bogrycewicz. Ostatecznie udało się uzyskać wyjaśniającą sporne kwestie interpretację z ministerstwa i wszystko skończyło się z korzyścią dla gminy i jej mieszkańców.

- Chciałbym dzisiaj panom podziękować, bo gdyby nie wasza pomoc, mielibyśmy jako gmina nie lada kłopot - mówił wójt Krzysztof Jacek Oświecimski wręczając wraz z przewodniczącym Rady Gminy Szymonem Kunkiem listy ze słowami wdzięczności wobec gości.

Podczas sesji radni oficjalnie podziękowali za pracę na rzecz gminy pani Mirosławie Kowalczyk, odchodzącej na emeryturę dyrektor przedszkola w Miasteczku Krajeńskim. Radni podjęli także uchwały w sprawie określenia średniej ceny jednostki paliwa w gminie Miasteczko Krajeńskie w roku szkolnym 2020-2021, zmian w budżecie oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Ponadto wójt w ciepłych słowach podziękował za zaangażowanie pracownicy Urzędu Gminy, która koordynuje projekt na fotowoltaikę. Pani Monika Wala wspierała realizację tego projektu oraz aplikowała o środki i realizowała projekty w ramach programów "Zdalna szkoła" i "Zdalna szkoła+". Pozyskano ponad 90 tys. zł, za które zakupiono dla szkoły 45 laptopów oraz komputer stacjonarny.

Krzysztof Jacek Oświecimski nawiązał także do sytuacji związanej z kwarantanną, jakiej poddani byli pracownicy Urzędu Gminy i GOPS. Wójt z uznaniem wypowiedział się o wprowadzonych przez GOPS rozwiązaniach, dzięki którym zachowana została obsługa interesantów i ciągłość pracy jednostki. Rozwiązania dotyczące pracy zdalnej, zastosowane w Miasteczku Krajeńskim, zostały uznane jako wzór do naśladowania i za pośrednictwem wojewody trafiły do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- Kierownikowi i pracownikom GOPS należą się ogromne podziękowania i wyrazu szacunku - podkreślał wójt.

Na zakończenie sesji głos zabrały także dyrektor szkoły Marzanna Boć-Ochyra oraz pełniąca obowiązki dyrektora przedszkola Teresa Krawiec, które przedstawiły sposób funkcjonowania jednostek oświatowych w dobie pandemii koronawirusa.

(Marta Konek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA