Zamknij

Spotkanie noworoczne burmistrza Łobżenicy

12:01, 22.01.2020 UMiG Łobżenica
Skomentuj fot. UMiG Łobżenica fot. UMiG Łobżenica

W auli w Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy odbyło się Spotkanie Noworoczne Burmistrza Łobżenicy.

Jak co roku, spotkanie służyło jako uroczystość podsumowująca ubiegły rok pracy władz samorządowych, Rady Miejskiej, Burmistrza, wszystkich jednostek organizacyjnych i sołectw oraz jako okazja do wyróżnienia i nagrodzenia mieszkańców, którzy czynnie przysłużyli się gminie.

Najpierw wystąpił zespół wokalny Błękit Krajny, rozpoczynając tym samym spotkanie noworoczne. Na scenie pojawiła się Hanna Król-Synoradzka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Łobżenicy, która poprosiła o głos burmistrza Łobżenicy Piotra Łososia.

Burmistrz Łobżenicy w imieniu swoim i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łobżenicy Antoniego Kapei powitał zebranych gości i podziękował im za przybycie. Odtworzony został film, pokazujący wszystkie najważniejsze zadania podejmowane w gminie w 2019 roku - inwestycje, wydarzenia kulturalne, działalność szkół czy sołectw.

Po filmie przemawiali burmistrz Łobżenicy i przewodniczący rady, a także poseł Krzysztof Paszyk. Ponownie wystąpił też Błękit Krajny i wreszcie zaczęła się wyczekiwana przez wszystkich część spotkania - przyznanie wyróżnień i nagród - Łobżenickich Dzików.

Wyróżnień w tym roku przyznano sześć, a statuetek Łobżenickich Dzików przyznano aż siedem. Laureaci proszeni byli na scenę, gdzie burmistrz Piotr Łosoś i przewodniczący rady Antoni Kapeja wręczali dyplomy uznania, statuetki, certyfikaty i symboliczne róże.

W tym roku wyróżnieni zostali:

Renata Grochowska - za pracę, którą bezinteresownie wkłada w promowanie gminy, kultywując jej walory i zwyczaje w swojej twórczości pisarskiej i multimedialnej.

Lucyna Kirschenstein - za dziennikarską działalność i twórczość dotyczącą naszej Gminy.

Andrzej Konitzer - za wieloletnie promowanie gminy Łobżenica i Krajny w jego artystycznej twórczości.

Dariusz Sobieralski - za szeroką działalność muzyczną w naszej Gminie na rzecz promowania jej tradycji, historii oraz za angażowanie łobżenickiej młodzieży w zajęcia muzyczne.

Paweł Berndt - za wieloletnie, ogromne zaangażowanie w organizację wielu niezapomnianych i sztandarowych łobżenickich imprez oraz działania skutecznie integrujące naszą wspólnotę.

Grzegorz Zięba - za pasję do fotografowania naszych okolic i publikowanie jej walorów na profilu „Serce Krajny”.

Łobżenickie Dziki odebrali:

Danuta i Mieczysław Lewandowscy - za osiągnięcia, jakie wypracowali przez prawie 30 lat działalności. „Bambino” to dzisiaj prężnie działająca rodzinna firma.

Anna Gryniewicz - dotychczasowa dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łobżenicy, za jej kompetentną pracę, empatię i życzliwe podejście do ludzi potrzebujących pomocy.
Panu Karolowi Wójcikowi - artyście-plastykowi, za jego twórczość artystyczną, edukację pokoleń i kultywowanie wydarzeń historycznych na terenie naszej Gminy.
Panu Tomaszowi Nowkowi - za jego profesjonalne doradztwo w zakresie ochrony roślin i chemizacji oraz proekologiczne działania mające wpływ na rozwój rolnictwa i ochronę środowiska w gminie.

Leon Szalski - za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju rolnictwa oraz innowacyjne, ekologiczne podejście do prowadzenia gospodarstwa rolnego.

Szczepan Rybacki - za przedsiębiorczość oraz za przekazywanie swojej wiedzy i doświadczenia przyszłym adeptom tego zawodu.

Statuetkę otrzymał także nieobecny Krzysztof Poznań - za całokształt pro-historycznej i pro-kulturowej działalności oraz za ogromne pokłady pracy społecznej, jakie włożył w identyfikację rodzimych Powstańców.

Po wręczeniu nagród głos zabrali Anna Gryniewicz, Jarosław Maciejewski - wiceprzewodniczący sejmiku województwa wielkopolskiego, przewodniczący rady powiatu Kazimierz Wasiak oraz burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska.

Z ust przemawiających padło wiele ciepłych i budujących słów pod adresem gminy Łobżenica i jej mieszkańców, którzy tak bardzo angażują się w jej rozwój. Jest to świadectwo tego, że w gminie najważniejsza jest współpraca - nie tylko z przyjaciółmi, gminami ościennymi, powiatem czy województwem, ale przede wszystkim między jej obywatelami.

Na koniec zagrała Orkiestra Dęta Szkoły Podstawowej im. KEN w Łobżenicy, swoim profesjonalnym i energicznym występem (po którym poproszeni zostali o bis!) z hukiem kończąc oficjalną część Spotkania Noworocznego, po której zaproszeni goście zostali zaproszeni na poczęstunek - w tym wyczekiwanego przez wszystkich dzika!

Mamy nadzieję, że rok 2019 był rokiem sukcesów nie tylko w naszym odczuciu - udało się zakończyć lub rozpocząć wiele potrzebnych mieszkańcom inwestycji i przedsięwzięć, które znacząco wpłyną na poprawę jakości życia w gminie Łobżenica.

(UMiG Łobżenica)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%