Zamknij
REKLAMA

Będzie asfalt z Łobżenicy do Kościerzyna Małego

10:16, 03.08.2020 | fp
Skomentuj
REKLAMA

W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na terenie Gminy Łobżenica jeszcze w tym roku zostanie zrealizowany projekt "Przebudowy drogi gminnej nr 129056P Łobżenica-Kościerzyn Mały". Jest to druga inwestycja drogowa, która współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej.

Obecnie droga posiada nawierzchnię gruntowo-tłuczniową. Przebudowie zostanie poddany odcinek o długości 1950 m. Inwestycja współfinansowana ze środków zewnętrznych zakłada stworzenie drogi o nawierzchni bitumicznej o szerokości 5,0 m oraz wykonanie obustronnych poboczy gruntowych o szerokości 0,75 m. Planowane jest wykonanie podstawowych, jak i uzupełniających robót budowlanych, zgodnie z zakresem przedstawionym w dokumentacji projektowej oraz zapisami Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia).

W ramach inwestycji przeprowadzone zostaną: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, roboty ziemne pod projektowane nawierzchnie, wymiana gruntów, zabezpieczenie istniejącej infrastruktury, wykonanie podbudowy i nawierzchni bitumicznej drogi i zjazdów,  wykonanie nawierzchni chodnika, wykonanie poboczy, profilowanie przyległego terenu, oznakowanie pionowe i poziome, roboty porządkowe i wykończeniowe.

Przebudowa drogi będzie stanowiła kontynuację działań prowadzonych na drodze gminnej w roku 2019, kiedy to wykonana została podbudowa na odcinku 1 km.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA