Zamknij
REKLAMA

Kunowo ma piękną świetlicę wiejską

08:25, 18.09.2020 | fp, Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj
REKLAMA

Sołectwo Kunowo w gminie Łobżenica doczekało się nowej świetlicy wiejskiej.

- Gmina Łobżenica realizuje inwestycję polegającą na rozbudowie świetlicy w Luchowie oraz rozbiórce i budowie zupełnie nowej świetlicy w Kunowie, w ramach operacji "Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne", ujętej w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Na świetlicę w Luchowie trzeba jeszcze trochę poczekać, ale ta oddana w Kunowie robi znakomite wrażenie. Zwłaszcza że w sąsiedztwie obiektu powstał fantastyczny plac zabaw dla najmłodszych.

Ze świetlicy korzystać mogą wszyscy mieszkańcy: dzieci, młodzież, rodzice i seniorzy.

- Świetlica to miejsce dla mieszkańców szczególne, ona jest sercem małej, ale uroczej miejscowości jaką jest Kunowo. Tutaj przecież mieszkańcy się spotykają na różnego rodzaju spotkaniach i zebraniach ważnych dla sołectwa. To w tym miejscu zapadają najważniejsze dla mieszkańców decyzje. Ale to również miejsce, w którym można się wspólnie bawić i integrować. Gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji - powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Otwarcie było uroczyste. Burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś podziękował za współpracę w realizacji projektu pani Leonardzie Barabasz, byłemu sołtysowi sołectwa Kunowo, która była współinicjatorką budowy świetlicy. Do podziękowań dołączyli się Antoni Kapeja - przewodniczący Rady Miejskiej w Łobżenicy oraz Sylwester Warpiński - obecny sołtys Kunowa.

Gratulowali także przedstawiciele Rady Powiatu w Pile: - Dzięki takim inwestycjom nasza gmina pięknieje. Nowa świetlica pomoże w aktywizacji oraz integracji wszystkich mieszkańców wsi. Wierzę, że mieszkańcy zadbają oto, aby tętniło w niej życie - dodał Kazimierz Wasiak, Przewodniczący Rady Powiatu w Pile.

- Bardzo się cieszę, że nowo wybudowana świetlica przyczyni się m.in. do budowania społecznych więzi. Gratuluję współorganizatorom, jak i mieszkańcom - stwierdziła Zdzisława Bosak-Kawa, radna Rady Powiatu w Pile.

Nowo wybudowana świetlica posiada dużą salę spotkań, kuchnię z wyposażeniem, dwie łazienki, w tym jedną dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. W świetlicy będą organizowane spotkania, zebrania mieszkańców wsi, a także planowane są zajęcia z animatorem kultury.

Projekt pn. „Przebudowa oraz rozbudowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Luchowo oraz rozbiórka i budowa świetlicy wiejskiej w zabudowie bliźniaczej w miejscowości Kunowo, gmina Łobżenica” został dofinansowany ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i w części dotyczącej świetlicy w Kunowie dofinansowany kwotą w wysokości 181.345 zł.

(fp, Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA