Zamknij
REKLAMA

Z Łobżenicy przenieśli się wirtualnie na Podlasie

10:13, 30.11.2020 | mgr Aleksandra Baumann
Skomentuj fot. UMiG Łobżenica
REKLAMA

Piątoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Łobżenicy wzięli udział w ogólnopolskim projekcie "Zaproś mnie na swoją lekcję".

Górale słyną z wyrabiania przepysznych oscypków, Kaszubi zapraszają na świeżą rybę z Bałtyku, Wielkopolanie zajadają się rogalami świętomarcińskimi z białym makiem. A czym chlubią się mieszkańcy Podlasia? Na to pytanie uczniowie klasy 5a Szkoły Podstawowej im. KEN w Łobżenicy otrzymali wyczerpującą odpowiedź podczas spotkania online z Anną Bowtruczuk, w ramach ogólnopolskiego projektu "Zaproś mnie na swoją lekcję".

Piątoklasiści za sprawą zaproszonego gościa przenieśli się wirtualnie na Podlasie, do Hajnówki, która nazywana jest zagłębiem Marcinka. Cóż to takiego ten Marcinek? Jest to przepyszne ciasto składające się z wielu cienko rozwałkowanych placków przełożonych śmietaną. Jest to ciasto typowe dla regionu Puszczy Białowieskiej. Należy nadmienić, iż Marcinek Hajnowski w 2016 roku został wpisany na listę Produktów Tradycyjnych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ponadto podczas tej niecodziennej lekcji dzieci poznały najważniejsze zabytki Podlasia oraz kulturę tego regionu. Miały okazję zobaczyć m. in. piękne cerkwie, pałac carski z końca XIX czy Chatkę Baby Jagi znajdującą się w Białowieży. Dodatkowo, pani Ania opowiedziała również o jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Podlasia, a mianowicie o żubrach.

To niezwykłe spotkanie na długo zapadnie w pamięci młodych ludzi, dzięki udziałowi w tym projekcie dzieci mogły wzbogacić swoją wiedzę o zabytki, kulturę Podlasia, ale przede wszystkim wiedzą już czym Hajnówka stoi, oczywiście przepysznym Marcinkiem.

(mgr Aleksandra Baumann)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA