Zamknij
REKLAMA

Tesco wsparło pieniędzmi inicjatywy lokalne

14:44, 11.07.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj
fot. UM Piła

Stowarzyszenie "Jeziorki Aktywna Wieś" zajęło trzecie miejsce w IV edycji programu "Decydujesz, pomagamy" Fundacji Tesco.

Inicjatywa pod nazwą IV "Rajd Graniczny Nordic Walking w Jeziorkach” została doceniona przez 7 tysięcy klientów Tesco w Pile i dzięki ich głosom stowarzyszenie otrzymało 1000 złotych na realizację swojego projektu.

Celem zadania jest uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ale przede wszystkim integracja osób niewidomych i głuchych, a także wychowanków ośrodków specjalnych, seniorów i uczniów. Wydarzenie zaplanowano na 22 września br., nie zabraknie spacerów z kijkami, konkursów, gier i atrakcji dla uczestników w każdym wieku.

Tesco wraz z Fundacją Tesco dwa razy do roku wspiera inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności, tym razem przyznano granty aż 375 organizacjom z całego kraju na łączną sumę 1.125.000 złotych. W Pile pierwsze miejsce zajęło stowarzyszenie Matki Wariatki (nagroda 5.000 zł), które zorganizuje kino plenerowe oraz Stowarzyszenie Orlik Piła (3.000 zł), które zorganizuje zajęcia sportowo-integracyjne dla niepełnosprawnych dzieci z powiatu.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone