Zamknij
REKLAMA

Laptopy ze "Zdalnej Szkoły" dla Gminy Kaczory

13:47, 15.06.2020 | UG Kaczory
Skomentuj fot. UG Kaczory
REKLAMA

83 laptopy trafiły do dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Kaczory w ramach programu "Zdalna Szkoła" oraz "Zdalna Szkoła +".

W pierwszej turze programu "Zdalna Szkoła" Gmina Kaczory otrzymała dofinansowanie w wysokości 59.964 zł, w ramach którego zakupiono 47 laptopów oraz 8 modemów do internetu. W drugiej turze programu – "Zdalna Szkoła +" - w ramach wsparcia w wysokości 54.000 zł zakupiono 36 laptopów.
Koszty w 100% pokryte zostały ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

18 laptopów trafiło do Szkoły Podstawowej w Dziembowie, 18 laptopów do Szkoły Podstawowej w Śmiłowie, 47 laptopów do Szkoły Podstawowej w Kaczorach. Dystrybucją sprzętu zajęli się dyrektorzy poszczególnych placówek.

Projekt "Zdalna Szkoła"  jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

(UG Kaczory)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%